Gruusia ansambel Khareba esines Kuusalus ja Viru Folgil

2308
Gruusia ansambel Khareba Kuusalu kirikuaias.

Grusiine võõrustas Kolga-Kuusalu kammerkoor.

Laupäeval, 9. augustil oli lauritsapäeva kontserdi üks peaesinejaid Gruusia meesansambel Khareba, kes oli külla sõitnud Kolga-Kuusalu kammerkoorile.
Õhtul nägid Gruusia külalised sealsamas Kuusalu kirikuaias „Lauritsa lubaduse“ esietendust, laval oli ka Kolga-Kuusalu kammerkoor. Nad kiitsid kogu lavastust ja muusikat ning ütlesid, et ehkki jutt ja laul käis eesti keeles, oli kõik sedavõrd ilmekas, et sai kujutatust hästi aru.
Khareba osales pärast esietendust Kuusalu rahvamajas vastuvõtul, kus grusiinid tänasid lavastuses kaasateinuid omapoolsete lauludega. Pühapäeval esines Khareba Käsmus Viru Folgi vabal laval.
Kolga-Kuusalu kammerkoori vanem Ulvi Rand jutustas, et sõprus grusiinidega sai alguse eelmisel aastal, kui Kolga-Kuusalu kammerkoor käis oma endise laulja Mart Laanpere eestvõttel ja vahendusel ringsõidul Gruusias. Siis tutvusid nad Gurjaani muusikakeskuse juhtide Rusudan Chitauri ja Besiki Lomsazega, kes on arendanud sidemeid Kolga-Kuusalu kammerkoori ja Gurjaani muusikute vahel.
Khareba on loodud 2013. aastal. Tegu on riigi palgal olevate lauljatega, ansambel sai Eestisse sõiduks rahastuse kultuuriministeeriumilt. Ööbiti kammerkoori lauljate kodudes.
„Grusiinid rääkisid, neile öeldud, et eestlased on otsekui õed-vennad. Siin olles kinnitasid nad, et ongi nii,“ lausus Ulvi Rand.
Esmaspäeval käis ansambel Tallinnaga tutvumas. Õhtul sõitsid külalised laevaga Stockholmi, teisipäeval olid Rootsis, kolmapäeva hommikul jõudsid tagasi. Nii minnes kui ka tagasi tulles oli neil laeval esinemine.
Kolmapäeval matkasid Khareba lauljad Viru rabas, Hundikangrutel ja Muuksi linnamäel. Õhtul oli Kaberneemes koos Kolga-Kuusalu kammerkooriga lahkumispidu. Neljapäeval lennati koju tagasi.

Eelmine artikkelHOLi spordipäevadel Kuusalule 2. ja Anijale 3. koht
Järgmine artikkelKiiu lasteaia personal läheb uude majja 25. augustist