Arutelud Juminda poolsaare uutest bussiliinidest

811

Juminda poolsaare inimesed pole bussiliinide ümberkorraldustega rahul.

1. septembrist hakkab kell 10.20 Tallinnast Leesile ja tagasi sõitnud buss minema Loksale ja tagasi. Varem 12 paiku Leesilt Tallinnasse väljunud buss sõidab nüüd Loksale, sealt kell 14.10 Leesi kaudu Tallinnasse. Seni 15.40 Loksalt Hara poole suundunud buss enam sõitma ei hakka.  Vanemad õpilased peavad Juminda poolsaarele sõitma kell 15 väljuva bussiga Kolga kaudu, Harga jõudmiseks tuleb bussis olla üle pooleteise tunni.

Möödunud nädalavahetusel arutati Kolga-Aabla külakoosolekul ka bussiliinide teemat. Probleemidena toodi välja, et ajaga, mis jääb Loksal olemiseks, arsti juurde ei jõua, buss võiks sõita haiglani, buss võiks liikuda Tallinna poole hiljem. Külakoosoleku protokoll saadetakse ka vallavalitsusele.

Kiiu-Aablast on avaldatud soovi, et buss sõidaks Tallinna poole kell 12 nagu praegu.

Lapsevanem Anu Eek-Mägi Jumindalt pole nõus mõttega, et buss võiks väljuda Loksalt 15.40 ega ka sellega, et lapsed peavad Kolga kaudu koju sõitma. Ka teised lapsevanemad on sama meelt – tuleb leida lahendus, kuidas saavad põhi- ja gümnaasiumiosa õpilased koolist koju, kuna nende tunnid ei lõppe kella 14.10ks.

Lapsevanemad on häiritud, et enne muudatuste tegemist ei räägitud nendega läbi.

On ka inimesi, kelle jaoks oli 15.40 Hara poole väljuv buss sobiv tulekuks Tallinna poolt Juminda poolsaarele, otse Tallinnast saab nüüd Hara poole tulla vaid 10.20 peal­in­nast väljuva bussiga.

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar ütles, et seda, milliseid muudatusi veel teha saab, otsustab Harjumaa Ühistranspordikeskus. Kui ta ettepanekud kätte saab ja on teada ka lapsevanemate seisukohad, kavatseb ta minna ühistranspordikeskuse jutule.

Eelmine artikkelTehti kahjutuks mürsk
Järgmine artikkelHTÜ loeb 100. sünnipäeva Kuusalu ühistu loomisest