Kättejõudnud rannahooaeg toob nii võlusid kui muresid

1714
Kaisa Kajo, Põhja Prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna piirkonnapolitseinik
Kaisa Kajo, Põhja Prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna piirkonnapolitseinik

Saabunud suvi tuletab taas meelde probleemid Kuusalu ja Jõelähtme valdade rannapiirkondades. Need on nii valesti pargitud ja sõiduteed ummistavad sõidukid, järelevalveta jäetud asjad, mis püüavad pahatahtlike inimeste pilke, kui ka mõnede koeraomanike hoolimatu suhtumine teistesse rannasolijatesse.

Eriti teravalt meenub eelmise suve juuli algus, kui seoses esimeste kuumade rannailmadega oli Valkla randa viiv tee ja teeäärne metsaalune mitme kilomeetri ulatuses autodest ummistunud ning olles koos kolleegiga sinna väljakutse peale kohale saabunud, kulus meil umbes tund, et autod Valklast välja viival suunal liikuma saada. Randa suundujatel oli ainus võimalus parkida auto tee äärde sinna, kus ummik algas, ning minna mitu kilomeetrit jalgsi.

Valkla randa viiv tee on jätkuvalt sama kitsas ning vaevalt, et ka suvitajaid oleks sel rannahooajal oluliselt vähem kui eelmistel aastatel. Seoses sellega tuletan autoga randa minejatele meelde, et liiklusseaduse kohaselt tohib asulavälisel teel sõidukit peatada või parkida ainult parempoolsel teepeenral ning sõiduki peatamine on keelatud kohas, kus liikluskorraldusvahend seda ei luba, kus peatatav auto teeb võimatuks teiste sõidukite liikumise ning haljasalal ilma selle omaniku või valdaja loata. Juhinduma peaks kindlasti selles piirkonnas olevatest peatumiskeelumärkidest.

Peatumist keelav märk kehtib ainult sellel teepoolel, kuhu ta pandud on. Küll aga ei maksa unustada ka seda, et ei tohi oma autot parkida tee äärde metsa alla, väljaarvatud nendel juhtudel, kui tegemist on eramaaga ja teil on olemas maaomaniku nõusolek. Riigimetsas väljaspool rajatud parklat on parkimine teatavasti keelatud ning seetõttu ei tasu süüdistada kedagi teist peale iseenda, kui olete auto metsa alla parkinud ja sõiduki juurde naastes avastate, et keegi on teid oma teepeenral seisva autoga kinni parkinud. Ei ole ju randa sõites mõtet trügida oma autoga nii kaugele kui võimalik. Käitudes nõnda, võite vaid suurendada tekkinud liiklustakistust ning ei pruugi pikema aja jooksul saada autoga mitte kummaski suunas liikuma. Alati on mõistlikum jätta auto turvalisse kohta kaugemale ja kõndida pikem maa jalgsi.

Et rannaskäik ei lõpeks ebameeldiva üllatusega, tuletan meelde, et iga järelvalveta asi võib kiiresti äratada ka pahatahtlike inimeste huvi. Seepärast ei tasu kunagi jätta pargitud autosse nähtavale kotte, navigatsiooniseadmeid, mobiiltelefone ja teisi väärtuslikke esemeid. Kõik sellised asjad tuleb endaga kaasa võtta või silme eest ära koristada.

Koeraomanikele meeldetuletuseks, et Kuusalu valla koerte ja kasside pidamise eeskirjas on looma ujutamine avaliku ranna ujumistsoonis keelatud alates 15. maist kuni 15. septembrini. Kui väljas on koertega rannas viibimist keelav märk, tuleb sellest ka juhinduda. Muidu aga peab koer avalikus kohas, sealhulgas ka rannas, olema rihma otsas ning teiste rannasolijate läheduses koera lahti lasta ei tohi.

Politsei pöörab suveperioodil mereäärsetele piirkondadele kindlasti oluliselt suuremat tähelepanu ning soovib kõikidele suvitajatele meeldivat ja turvalist puhkust.

Eelmine artikkelKuusalu valla lasteaedade osalustasu ka suvekuude eest
Järgmine artikkelArukülas võeti kasutusele uued perroonid