Arukülas tuleb suvine kirbuturg

1460

Idee leiti saatesarjast „Kirbuturu lood“.

Pühapäeval, 15. juulil on Aruküla rahvamaja taga kaubatänaval kirbuturg. Harilikult kevadeti ja sügiseti korraldatav kirbuturg on seekord suvel, sest nii soovisid Aruküla paljud elanikud.

Aruküla kultuuriseltsi juhataja  Garina Toomingase sõnul oli kevadine kirbuturg seekord väga vihmane, tuli  teha rahvamajas sees: „Avaldati arvamust, et kirbuturg võiks olla ka suvel ja nii sai see asi ette võetud. Huvi on päris suur, müüma on registreerinud kümmekond inimest. Huvi on tundnud inimesed ka väljastpoolt Aruküla, neidki, kes varem ei ole osalenud. Kavatsen ka ise müüma minna.“

Seekordne kirbuturg tuleb mõnevõrra erilisem, sest plaanitud on etteasted. Idee pärineb ETVs näidatavast sarjast „Kirbuturu lood“, mida juhib Maire Aunaste. Ka Arukülas astuvad lavale erinevad tegelaskujud, tegu on omamoodi lavasõuga.

Aruküla kultuuriselts korraldab ettevõtmist koos Aruküla perekeskusega, kes avab kohviku ja õpitoa. Jagatakse nõuandeid, kuidas teha suvel süüa kiirelt ja mugavalt, kuid samas tervislikult, kasutades käepäraseid vahendeid.

„Et perenaine ei peaks veetma suvepäeva pliidi ääres, nuputades, mida perele lauale panna, samal ajal, kui kõik teised on rannas,“ märkis Garina Toomingas. „Kõige tähtsam on hea ilm, halva ilmaga on alati vähem osalejaid.“

Eelmine artikkelKehra külje all käivad tõestisündinud armuloo proovid
Järgmine artikkelVihasoo näitetrupi ja koori rahvalik tükk „Kraavihallid“ naerutab publikut