Arukülas tuleb öölaulupidu

875

Kolmapäeva, 19. augusti õhtul on kõik lauluhuvilised oodatud Aruküla lauluväljakule öölaulupeole.

Ettevõtmise korraldaja, Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas rääkis, et öölaulupeo idee sai ta eelmisel aastal, kui käis Tallinna lauluväljakul toimunud öölaulupeol „Märkamisaeg“.

„Kui seal mäenõlval lastega istusin, tundsin, et tahan sellist pidu teha ka siin, kodusel lauluväljakul,“ sõnas ta.

Mõtteis mõlkunud idee sai kõva häälega välja öeldud, kui Aruküla Uudiste reporter Garina Toomingaselt küsis, milliseid ettevõtmisi ta sooviks kodukandi rahvale edaspidi korraldada: „Kui see ära trükiti, tuli minu juurde Juhan Trump ja ütles, et tahaks tulla oma muusikutega laulupeole saatebändiks. Siis võtsin tuld ja otsustasime – teeme ära!“

Saatebändis mängivad lisaks Juhan Trumbile veel Siim Nuder, Ain Hõlpus ja Janno Trump. Dirigendiks kutsuti Aruküla noortekoori juht Age Mets. Koos pandi paika laulupeo repertuaar.

Kuna tegemist on Eesti taasiseseisvumispäeva eelõhtuga, valiti laulupeo kavva peamiselt head ja tuntud Eesti laulud ning isamaalised viisid – „Eesti muld ja Eesti süda“, „Koit“, „Tuhanded külad, tuhanded talud“ jne.

IT-spetsialist Olev Rähni, kes kohalikul jaanipeol näitas suurele ekraanile otseülekannet Vabadussamba avamisest Tallinnas, lubas organiseerida öölaulupeo ajaks lauluväljakule ekraanid, millel hakkavad jooksma laulude sõnad.

Laulma on lubanud tulla Aruküla enda koorid – segakoor Raasiku valla rõõmuline Spunk ja Aruküla noortekoor ning Eesti Raudtee laulukoor.

„Kuid see pidu pole ainult koorilauljatele, vaid kõigile, kes soovivad laulda. Kui aasta tagasi oma uut laululava avasime, ei olnud laulukaare all ainult koorilauljad, vaid kogu rahvas. See tekitas ühtse tunde. Ka nüüd soovime, et laval saaksid kõik koos laulda,“ ütles Garina Toomingas.

Kes siiski ei taha laululaval olla, võib istuda ja kaasa laulda publiku seas. Lauluväljakule tuuakse pingid, kuid kaasa võib võtta ka oma piknikuteki ja sellel istudes pidu nautida. Laulmine pole kohustuslik, oodatud on ka lihtsalt kuulajad.

Aruküla öölaulupidu algab õhtul kell 10 ja kestab orienteeruvalt tund-poolteist. Peo lõpetab Sally Stuudio tulesõu.

Eelmine artikkelTehti kahjutuks mürsk
Järgmine artikkelHTÜ loeb 100. sünnipäeva Kuusalu ühistu loomisest