Lahemaa Mereklubi teeb lastele laagri ja paadiehituse õpitoa

1402

MTÜ Lahemaa Mereklubi hakkab sel suvel noortele merendusteadmisi õpetama.

MTÜ Lahemaa Mereklubi aktiivsed eestvedajad korraldasid neli aastat Kuusalu valla merepidu.  Tänavu suvel on kavas kaks uut ettevõtmist. Koostöös Kuusalu valla noortega hakatakse ehitama viikingipaati ning otsitakse huvilisi ja toetajaid. Paadiehitus on plaanis läbi viia õpitoana, juhendama tuleb kogenud paadimeister Anti Kreem.
MTÜ juht Raido Ruse: „Koos saab kogeda, kuidas muistsetel aegadel puust paate tehti, harjutada meeskonnatööd, õppida kasutama erinevaid tööriistu. Lõpuks saada isetehtud paat vee peale, õppida sõudmist, purjetamist ja muid meremeheoskusi.“
Ligi kuu aega on paadiehitamise plaani reklaamitud Facebookis ning praeguseks on Raido Ruse sõnul huvi tundnud paar-kolm aktiivsemat vallakodanikku .
Facebookis tutvustab Lahemaa Mereklubi ka Kuusalu valla laste merelaagrit, mis tuleb 10.-14. augustini Käsmus. Laagrisse oodatakse 8-16aastasi merehuvilisi noori, seal koos ollakse 5 päeva.  Kümmekond noort on juba laagrisse kirja pandud ja sama palju võetakse veel juurde.
Ka merelaagris õpetatakse meresõiduvahendite kasutamise algtõdesid, lisaks lõkkeõhtud, matkad, võistlused, lastele kõnelevad üllatuskülalistena oma ala spetsialistid merendusest.
Raido Ruse lubab, kui laager kogub populaarsust, võib järgmisel hooajal teha ka kaks vahetust.
„Merepidudel üritasime väikelaevandust propageerida, aga põhijõud läks organiseerimise peale. Nüüd korraldab merepeo noortefirma, kes on selles valdkonnas tegijad, meie ärgitame lapsi merendusega tegelema ja saame ka merepeol rohkem pöörata tähelepanu merenduse propageerimisele,“ rääkis ta.

Eelmine artikkelKehra teede remontijaks valiti OÜ Verston Ehitus
Järgmine artikkelAnija vallas välireklaami paigaldamise eeskiri