Arukülas töötavad juba kümnendat aastat õpilasmalevlased

1113

Tänavu 30. juunist 18. juulini korrastavad pealinna noored Peningi turbaraba.

Tallinna Õpilasmaleval on sellel suvel 46 rühma, kokku on neis tuhatkond noort vanuses 15-18 eluaastat. Raasiku vallas on tööl 14 pealinna noort. Rühmajuhid on Laura Karp ja Kaspar Rumm Tallinnast. Malevlased töötavad Peningi turbarabas. Tööl käiakse viiel päeval nädalas, tööpäevad on 4-6 tundi pikad. Ööbitakse Aruküla Vaba Waldorfkoolis.

Malevate asukohad pannakse paika tööandjate järgi ning kõigil kümnel aastal on tööd tehtud turbarabas, kus malevlastele makstakse veidi üle 2 euro tunni eest. Malevlaste ülesanne on puhastada raba kändudest, kividest ja umbrohust.

Malevat korraldava sihtasutuse Õpilasmalev värske juht Ott Väli kinnitas, et Arukülas ei ole rühma täituvusega kümnel aastal, mil malevarühm on sealkandis tööd teinud, probleeme olnud. Ta oletas, kuna töö turbarabas on teistest malevatöödest erinev, siis pakub ehk selle tõttu ka rohkem huvi – turbarabaga noored muidu igapäevaselt kokku ei puutu. Enamik teistest malevatöödest on marjade korjamine põldudel, haljasalade korrastamine või kaupade väljapanek poodides.

Malevlaste toitlustuse ja elamise eest kannab hoolt SA Õpilasmalev. Tööandjate hulk on aastate jooksul olnud erinev ning jätkamine malevlaste tööandjana sõltub sellest, kas tööandjad on noorte tehtud tööga rahul.

Eelmine artikkelTIINA RULLI on juhendanud Anija segarahvatansijaid üle 20 aasta
Järgmine artikkelKehra õmblusfirma Year toodab aastas 15 000 mantlit