Arukülas tabati vargad

921

Korduvalt kortermajades vargil käinud mehed saadi kätte.

Tänu tähelepanelikule elanikule tabati mehed, kes on käinud mitmeid kordi vargil Tallinna mnt 24b ja Tallinna mnt 32 majades.

Raasiku valla piirkonnapolitseinik Anu Metsaorg rääkis, et majaelanik kuulis öösel kahtlaseid helisid ning äratas seepeale naabrid ja helistas politseisse. Kuna helistaja nägi kahtlusaluseid mehi, oskas ta täpselt kirjeldada nende välimust ja sõidukit, millega põgeneti, ning see oli politseile suureks abiks. Vargaid asuti autoga taga ajama, kuni nad tegid oma sõidukiga avarii ning politsei nad vahistas.

Anu Metsaorg ütles, et vargil käinud isikud ei olnud kohalikud, vaid Tallinnast pärit staažikad tegijad.
Kurjategijad saadi kätte tänu sellele, et kohalikel elanikel paluti tähelepanelik olla, lisas ta ja sõnas, et tänab kõiki elanikke, kes on suureks abiks olnud kuritegevuse avastamisel ja tõkestamisel.

Piirkonnapolitseiniku sõnul ei ole Raasiku vallas praegu väga suurt kuritegevust. Peamiselt tuleb likvideerida alkoholi liigtarbimisest tingitud probleeme – kauplusest pisivargusi, peretülisid jne. Vargused käivad lainetena üle kogu Eesti, kuna enamasti on selliste varguste taga juba teatud grupp kurjameid, kes on nn „töö“ omavahel osavalt ära jaganud. Nii juhtubki, et üle Eesti on sagedased näiteks vargused autodest, seejärel vargused trepikodadest, keldritest jne.

„Kui  kuritegevuse laine hakkab mõnest piirkonnast peale, antakse kohalikele elanikele kindlasti teada, millal tuleb eriti tähelepanelik ja ettevaatlik olla,” lubas ta. „Inimesed peaksid kogu aeg oma varasse hoolsamalt suhtuma. Ärge jätke trepikodadesse ega õue lohakile jalgrattaid-rollereid, need lähevad hästi kaubaks.
Sageli ei pane inimesed oma igapäevasaginas ise tähele, kui rattad otsekui muuseas autosse pistetakse ja minema viiakse.”

Anu Metsaorg julgustab inimesi rohkem märkama, mis toimub nende ümber ja kindlasti teavitama kahtlastest olukordadest. On palju juhuseid, kui  kurjategijad saadakse kätte varastatud asjadega, kuid keegi nende kohta avaldust ei ole esitanud ega ole teavitatud politseid. Sel juhul ei ole palju võimalusi, et kurjategijaid kinni pidada ja kohtus süüdi mõista.

Eelmine artikkelKolga katlamaja avarii sulges päevaks kooli
Järgmine artikkelKolgaküla koosolek – Lahemaal tuleb kaitsta ka inimest