Arukülas põletati taas kuuseskulptuure

1249

Pühapäeval, 9. jaanuaril tehti Arukülas teist aastat järjest vanadest jõulukuuskedest põlevaid taieseid.


Žonglöör OLAVI LAURIMAA tulegrupist Flameous.

„No mida veel rahvas tahta võiks: Tallinnast tuuakse kohale tulešõu! Ma ei tea, kas peaksin inimeste toast välja saamiseks pea peal seisma, et nad ise midagi tegema hakkaksid või vähemalt vaatama tuleksid,“ ohkas Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas pühapäeva õhtul, kui Aruküla rahvamaja taha oli tuleteemalist vaatemängu kaema tulnud sadakond inimest. Mullu oli paarsada.

„Õnneks tõid mõned inimesed oma väljavisatud jõulukuused, muidu poleks skulptuure teha saanud. Ei tea, kas järgmisel aastal niigi palju kuuski kokku saab – tundub, et üha rohkem inimesi toob jõuluks tuppa plastkuuse.“

Need, kes kella viieks kohale viitsisid tulla, jäid suurejoonelise tulemänguga rahule.

„Vähemalt niikaua oli väga äge, kui see tulegrupp oma etendust tegi – tuld purskas, põlevad köied ja tõrvikud lendasid läbi õhu,“ kiitis üks proua, kes õige pea pärast avamängu koos paljude teistega platsilt lahkus, sest kuuse­skulptuurid ei kippunud tuld võtma.

„Ju siis viskasime kuused liiga vara välja,“ arvas mees, kes oli ka oma jõulupuu tuleroaks toonud. „Natuke õnnetult kukkus välja. Kummaline, et isegi diisel, õli ja põhk ei aidanud kuigi palju. Võib-olla sattus liiga niiske sulailm.“

Skulptuuride kesksed elemendid tulid siiski leegina nähtavale: näiteks ühe kuju seest ilmusid põlemise käigus välja kuningakrooni kujutis ja euro sümbol. Vaatemäng oli Garina Toomingase sõnul pühendatud krooni vahetumisele euro vastu.

Tähekombinatsiooni MEN taga peitus aga ainsa kohaliku elanikuna kuuskedest ja õlgedest põlevkuju meisterdanud Aruküla noorterühmitus Minu Eesti Noored.

Neljast skulptuurist kolm valmistas Tallinnast tuld loopima ja neelama tulnud tule­grupp Flameous, kelle tuleetendust nähti Arukülas ka aasta eest – siis küll veel Sally Stuudio koosseisus.

„Kuuskedest kunsti ja vaatemängu loomine on väga ilus jõulupuude taevasse minemise sündmus,“ leidis Ilmi Laur-Paist tulegrupist Flameous.

„Kuigi, nagu näha oli, ei taha värske puu väga hästi põlema minna. Aga okas annab särtsu, kui õlg massina toetab tuld. Skulptuuri kuju planeerides tuleb arvestada sellega, et leek läheb alati üles. Ja muide, tuld neelata ei olnud üldse valus, mulle väga maitseb.“

Eelmine artikkelTulekahju keldris
Järgmine artikkelANDRUS ANSIP külastas Aruküla kooli