Aruküla Waldorflasteaed plaanib avada teist rühma

965

Aruküla Vabakooli Selts (AVS) tahab Aruküla lasteaia ruumides avada kahe rühmaga waldorflasteaia.

Waldorflasteaia uus rühm on plaanis avada selle aasta sügisel. Praegu on lasteaias üks 18 lapsega liitrühm Aruküla mõisa õuemajas.

Seoses Aruküla põhikooli valmimisega vabanevad valla lasteaias seni kooli käsutuses olnud ruumid, AVS soovib neid rentida kolmeks aastaks.

Arukülas ootavad lasteaiakohta 30 last, neist 18-20 saaksid koha, kui waldorflasteaed avab uue rühma.
Sellisel juhul vabaneks mõisa õuel olev hoone, kuhu waldorfkool plaanib rajada gümnaasiumiastme. Sellesse majja on plaanis üle viia ka 8. ja 9. klass ning mõisas jääks vabaks üks klassiruum. See antaks samas majas tegutseva huvikooli Pääsulind kasutusse.

Aruküla Vaba Waldorfkooli juhatuse liige Martin Tiidelepp tutvustas AVSi plaane Raasiku vallavolikogule 9. märtsi istungil. Ta selgitas, et kooli arengukava järgi on plaanis sel aastal avada gümnaasiumiaste ning teine lasteaiarühm. Aruküla mõisas tegutsevale koolile oleks siis ruume juurde vaja.

Martin Tiidelepp ütles Sõnumitoojale, et juhul, kui vald neid ruumidega ei toeta, ei jää projektid läbi viimata: „Meil on ruumide osas varuvariandid olemas, kuid need on tunduvalt kallimad. Teeme kõik endast oleneva, et gümnaasium ja lasteaiarühm avamata ei jääks.“

Volikogus tekitas diskussiooni asjaolu, et vald annab lasteaiarühma avamiseks endale kuuluvas hoones osa ruume erakätesse. Vallavanem Andre Sepp leidis, et sel juhul tuleks hakata avalikkusele selgitama, miks AVS saab lasteaiarühma avatud, Raasiku vallavalitsus aga mitte.

Martin Tiidelepp selgitas, et AVS looks ühe lasteaiakoha 25-30 protsenti odavamalt kui vallavalitsus, sest teevad investeeringuid omade jõududega, samuti on toeks lapsevanemad.

Volikogu esimees Kaido Kirsip otsustas suunata taotluse komisjonidesse arutamiseks. Juhtivaks komisjoniks määrati arengu- ja planeerimiskomisjon, mille laiendatud koosolek toimub 29. märtsil. Seni on avaldust arutanud sotsiaal- ja noorsootöökomisjon ning kultuuri-, haridus- ja spordikomisjon.

Valla sotsiaalkomisjoni esimees Garina Toomingas lausus, et enne, kui otsustada, mida ette võtta lasteaia ruumidega, peavad kõik osapooled põhjalikult läbi rääkima. Tema sõnul ei olnud Aruküla lasteaia juhtkond ja hoolekogu sellest teadlikud, et AVS nende ruume soovib kasutada.

Taotluse ruumide saamiseks esitas AVS vallavolikogule teist korda. Veebruaris paluti Aruküla lasteaia ruume gümnaasiumiastme avamiseks. Kultuuri-, haridus- ja spordikomisjon otsustas, et taotlust ei rahuldata, eelarve- ja majanduskomisjon tegi ettepaneku avada soovitud ruumides lasteaed. Martin Tiidelepp ütles, põhjenduseks toodi asjaolu, et lasteaialapsed ei peaks käima ühes majas suuremate lastega.

Eelmine artikkelKallaletung Arukülas
Järgmine artikkelAruküla uues koolihoones algas õppetöö