Kuusalu vald osaleb „Maale elama“ messil

891

Kuusalu esindus kutsub 26. aprillil Tartus Turu tänava spordihoones toimuva messi külastajaid oma valda elama.

Tuleval laupäeval toimub Tartus esmakordselt üle-Eestiline mess, mis kutsub linnainimesi maale elama. Osalejatena on end kirja pannud 55 omavalitsust, Ida-Harjust ainsana Kuusalu vald.

„Maale elama“ veebilehel tutvustab Kuusalu vald end sloganiga „Pealinnast võimalikult kaugel, aga piisavalt lähedal!“.

Tutvustavas tekstis on öeldud: „Kui oled hakkaja ja nutikas ning soovid kogeda elamise väärtust ehedas liivarannaga kalurikülas, marja- ja seenemetsa äärses privaatses või hubases alevikus, on Kuusalu kogukond Sinu jaoks! Meie kogukonna inimeste meelelaad on tragi, noored on innukad, eakad on krapsakad!“

Kuusalu valda lähevad messile esindama volikogu esimees Enn Kirsman ja vallavanem Urmas Kirtsi, arengukomisjoni liikmed, Pärispea külavanem Ingeldrin Viljak ja filmimees Artur Talvik Tapurlast ning Vanaküla külavanem Triin Põllmaa.

Urmas Kirtsi kirjeldab, et Kuusalu valla messiboksi pannakse üles teler, milles hakkavad jooksma Kuusalu valla kroonikafilmid,  samuti kogukonna tegemisi iseloomustavad filmid nagu „Hummeri jälgedes“. 

„Plaanime hakata messikülastajatega aktiivselt suhtlema. Pakume kiluvõileibu ja küsime, kus tahaksid elada, tutvustame Kuusalu valla võimalusi,“ kõneleb ta.

„Tõenäoliselt on messil rohkem Lõuna-Eesti rahvast. Räägime neile Kuusalust kui suurepärasest elukohast, õhk on puhtam ja maa odavam kui Tallinnas. Samas on meil parim teeühendus pealinnaga, kus asuvad töökohad. Räägime koolidest, lasteaedadest, rahvamajadest, sellest et meil on aktiivsed kogukonnad.“

Urmas Kirtsi eestvedamisel hakati Kuusalu valla mainekujunduse ja turundusega tegelema aasta tagasi kevadel. Detsembrikuus toimus kampaania „Tule Kuusalu valda elama“, nüüd minnakse sama teemaga messile.

Urmas Kirtsi: „Oleme arutanud, mis võiks olla Kuusalu valla kaubamärk, mille järgi tuntakse teda ka kaugemal. On see Lahemaa või Kõrvemaa, lauritsapäev, aktiivsed kogukonnad või midagi muud. Ühist nimetajat on peaaegu võimatu leida. Veljo Tormis on  iseloomustades Kuusalu valda tabavalt öelnud:  „Mitmekesisus ühtsuses.“  Võibolla just see ongi meie identiteedi alus.“

Pärast kohalikke valimisi asus Kuusalu valla turunduskampaania teemaga tegelema volikogu arengukomisjon, mida juhib Mart Reimann. Arutelud jätkuvad, plaanis on korraldada laiemale ringile ideede oksjon, et saada ettepanekuid juurde.

Eelmine artikkelJuminda poolsaare külad palusid Lahemaa küsimuses ministrilt abi
Järgmine artikkelKuusalu pastoraadi taastamise annetuste kohta info.