Tohoo tonti, infosulg!

1417

ingeldrin
INGELDRIN VILJAK, projekti kommunikatsioonijuht, Pärispea Seltsimaja vabatahtlik

Ei tea, kas on üldse mõni inimene siin Ida-Harjumaa taeva all, kes poleks kunagi olnud olukorras, kus info ei ole jõudnud temani, kuigi ta on seda vajanud. Tõenäoliselt mitte. Toon mõne proosalise näite: 1. „Ma ei teadnud üldse, et meil rahvamajas trennid on!“ 2. „Ei mina tea, kus siin see matkarada asub…“ 3. „Kes siin vallas neid suusatrenne teeb?“

Mõni võib küll arvata, et teadmatus on õndsus. Võib ka elada nii, et vaid oma aias muru niita, köögis tohutus koguses ülemääraseid hoidiseid toota (no tunnistame, et sellega on võimalik üle piiri minna küll) ning naabrile moka otsast „Tere“ mõmiseda. Aga ometi, kodukandis toimub niivõrd palju huvitavat, millest osa saades avastad ehk uue harrastuse, saad kustumatu elamuse, leiad äkki uue sõbragi?

Kuusalu valla vabaühenduste ümarlaual vältab KÜSKi toel projekt, mille üks eesmärk on luua kommunikatsioonisüsteem, sealhulgas avalik infolehekülg ja kalendersüsteem, mis aitaks kaasa, et info meie koduvallas jõuaks igaüheni. Peaasjalikult hakkab see puudutama vabaaja valdkonnas toimuvat, sest enamik vabaühendusi tegeleb just sellega. On see siis sündmuste kalender spordiürituste, etenduste, kinoõhtute ja pidudega, või info, mis ringitegevustes või treeningutes on võimalik vallas osaleda. Kindlasti võiks see koondada infot ka vaatamisväärsuste, matkaradade, koguduste, külaseltside kohta.

Praegu viib ümarlaud valla­elanike seas läbi küsitlust, millega soovime teada saada, missugust infokeskkonda inimesed soovivad. Mis teave peaks sinna koondatud olema ning kuidas see keskkond toimima. Küsitlus on paljudele teele läinud e-kirja teel, aga kõik huvilised leiavad selle ka valla kodulehekülje www.kuusalu.ee avalehelt. Vastata võivad kõik, selleks on aega 16. septembrini. Vaid kuue päeva jooksul on küsitlusele vastanud peaaegu sadakond valla elanikku, mis annab projekti eestvedajatele tunnistust sellest, et see teema on oluline ning on õige aeg sellele tähelepanu pöörata. Oleme juba saanud mitmeid väga huvitavaid ettepanekuid, missuguseks uut infokeskkonda luua. Nii et, kes ei ole veel oma arvamust avaldanud, tehke seda!

Loomulikult on selle keskkonna loomisel rahalised ressursid piiratud, sellest ei saa tõenäoliselt mingit hüper-super-mega-multi-keskkonda, kus kogu teave praktiliselt ise Sinu ja Su nutitelefoni mälusse salvestub. Seda mitte. Küll aga anname endast parima, et kogu sinna koonduv info oleks ajakohane, pidevalt uuenev, reklaam sündmuste kohta piisavalt varajane ning info edastajad motiveeritud seda oskuslikult tegema. Püüame oma tegevustega parendada vabaühenduste hulgas suhtluskultuuri ning kindlasti paraneb tänu sellele ka ühendustevaheline sisekommunikatsioon.

Peale küsitluse ning sellele toetudes kommunikatsioonisüsteemi ja infokeskkonna väljatöötamise, planeerib ümarlaud tegevusi veelgi. Õige pea, 20. septembril, on Kolgaküla rahvamajas kavas vabaühenduste kommunikatsioonipäev, kuhu on kutsutud vestlema teistes omavalitsustes ümarlaua sarnase võrgustiku käivitanud inimesed. Nad räägivad oma praktilisest kogemusest – mis on suuri­mad ohud seesuguse keskkonna loomisel ja võrgustiku käivitamisel ning mis nippe kasutada, et kogu üritust saadaks edu. Sinna ootame kõiki vabaühenduste eestvedajaid.

Eelmine artikkelKehras rünnati naist
Järgmine artikkelEndisest Uuri koolimajast saab tulevikus loomakliinik