Aruküla ristmik saab uue katte

957

Kuna Aruküla-Jüri teeremondist jääb raha üle, remonditakse sel suvel ka kaks ristmikku.

Aprillis algasid ehitustööd teelõigul Pajupeast Aruküla vene kirikuni. Põhja Regionaalse Maanteeameti ehitus­osakonna juhataja asetäitja Vello Voolaid rääkis Sõnumitoojale – kuna raha jääb veidi üle, uuendatakse Jüri-Aruküla tee remontimise käigus tänavu teekatet ka kahel ristmikul.

Vene kiriku juures asuvale ristmikule pannakse uus asfalt umbes 500 meetri ulatuses, Lagedi-Peningi maantee ja Aruküla sissesõidu ristumiskohale kokku umbes 200 meetri ulatuses.

Vene kiriku ristmikul ulatub uus asfalt osaliselt Lagedi, osaliselt Aruküla poole. Üks kord on teelõik uue asfaldiga kaetud, sel nädalal on kavas panna peale teine kiht.

Aruküla ristmikul saab uue asfaldikatte umbes 70 meetrit sissesõiduteed, 50 meetrit maanteest männiku poole ning veidi rohkem Peningi poole viivat teed. Remondi käigus tehakse tee ka laiemaks.

„Praegu on Arukülast väljasõit väga järsk, muudame selle laugemaks ja mugavamaks,“ selgitas Vello Voolaid.

Tee äärde tehakse kaks bussipeatust, üks Aruküla sissesõidutee äärde, teine Igavere küla poole. Uuendatakse ka liiklusmärke.

Aruküla sissesõiduristmiku remontimiseks korraldati hankekonkurss, pakkumiste esitamise tähtaeg oli esmaspäeval, 20. juulil. Töö vastu tundis huvi 9 firmat, kui palju neist pakkumise esitas, ei osanud maanteeameti osakonnajuhataja asetäitja esmaspäeval öelda. Konkursi võitjaga on kavas veel sel kuul leping sõlmida ning Aruküla ristmikku hakatakse Vello Voolaiu sõnul remontima tõenäoliselt augustis. Remondi ajaks teed ei suleta.

„Kiirusepiirangud kindlasti tulevad, kuid tee sulgemiseks ei ole vajadust ning see pole ka võimalik – liiklust ei saa kusagile ümber suunata,“ sõnas ta.

Jüri-Aruküla teeremondiga seotud tööde valmimise täht­aeg on 15. september.

Eelmine artikkelNõu ja (tahte)jõuga suitsust vabaks
Järgmine artikkelArukülas tutvustati uue alajaama KSH programmi