Vallad teevad jõulukinke

1707

Sõnumitooja uuris, keda ja kuidas omavalitsused pühade puhul toetavad.

Anija vallas saavad nelja- ja enamalapselised pered vallalt jõulupaki, mille väärtus on umbes 20 eurot. Pakis on igale lapsele suur froteerätik, villaseid sokke ja salle, emale niisked majapidamisrätid külmiku ja mikrolaineahju puhastamiseks, kogu perele 1kilone piparkoogikarp ning kuue- ja enamalapselistele peredele ka suur dušigeel. Paki saavad 32 suurperet.

Kõigile Anija valla lastele, kokku ligi 1000le, kingitakse kommipakid – jagatakse koolide ja lasteaedade ning koduste laste jõulupidudel. Kommipakid on ka 15 hooldusperele ja lastekodulapsele, need viib kohale lastekaitsetöötaja.

Pensionäridele korraldavad kultuurikeskus ja rahvamajad jõulupeod, valla raha eest ostetakse lauale kommid ja piparkoogid.

Kuusalu vallas kingitakse 1400 lapsele kommipakid – alates vastsündinutest kuni 19aastasteni, kes õpivad koolis.   

Eestkoste- ja hooldusperede­le antakse vallalt jõulude puhul 32 eurot, neid on kokku 9.

Kuusalu vald kingib 80aastastele ja vanematele elanikele jõuludeks 20 eurot – nimekirjas on 278 pensionäri.
 
Raasiku vallas toetatakse nelja- ja enamalapselisi peresid 120 euroga. Neid on 19. Sama summa koos kommikarbiga saavad 9 peret, kus kasvab puudega laps.

Üle 90aastased eakad, keda on Raasiku vallas 20, saavad 20 eurot toetust ning assortiikarbi.

Kokku 980 kommipakki on tellitud kõigile lastele, kes on vähemalt üheaastased. Kommipakid saavad koduhooldusõdede kaudu ka nende hooldatavad, keda on kokku 27.

Majanduslikult kehval järjel olevad 25 peret saavad vallalt toidupakid, kus on juurvilju, lihakraami, kuivaineid, maiustusi. Pakkide väärtus on 32-64 eurot.

Loksa linnas tänavu jõulutoetusi ei jagata. Kõik lapsed saavad kommipakid.

Eelmine artikkelRaasikul kukkus puu liinidele
Järgmine artikkelTormid katkestasid elektrimeeste jõulupuhkuse