Aruküla Pääsulind korraldas taas akordionifestivali

2962

Loode-Eesti piirkonna muusikakoolide akordionistidele on saanud tavaks koguneda üle aasta Arukülasse akordionimuusika festivalile.


Kehra akordionistide ansambel: KEIJO JOHANN NORDEN, ANTTI-ALVAR AVALAID, ALEX LEON VEEDLA ja ISABELLA ROOBAS.

Huvialakeskuse Pääsulind direktor Malle Jaako ütleb, et aastatel, kui akordioniõpilastele ei korraldata üle-eestilist konkurssi, kutsub nende kool traditsiooniliselt Loode-Eesti piirkonna akordioniõpilased koos õpetajatega Arukülla festivalile: „Meil saavad esineda ka sellised lapsed, kelle jaoks võivad konkursi kohustuslikud kavad olla rasked. Kokku oli reedel, 15. märtsil toimunud festivalil esinejaid poolesaja ringis, koos õpetajate, emade-isade ja huvilistega kogunes meie saali üle 70 inimese. Teeme festivali selleks, et õpilased saaksid vabamas õhkkonnas esineda, õpetajad suhelda ning kogemusi vahetada. Tullakse ka erinevate akordioniansamblite koosseisus ennast proovile panema.“

Seekord oli esinejate seas taas Võru-Aruküla-Kehra akordioniõpilaste ühine orkester Väikesed Lõõtsad, kes sõidab mai alguses võistlema Saksamaal Innsbruckis toimuvale akordionikonkursile. Dirigent on Eero Paltsepp Võrust. Orkester esitas oma konkursikava, mida harjutati veel ka esinemispäeva hommikul, sest vahemaad on pikad ja kokku saadakse kord kuus.

Orkestrisse kuuluvad Aruküla huvialakeskusest Pääsulind Meeri Kraas, Aleksander Kesküla, Timo Raukas, Hardi Hõlpus, Jan Jürgen Veski, Kristiina Püü, Olavi Vaarmets, Agnes Rosenberg, Iris Ingel, Anti Ingel, Sten Paul Sternhof ja Sandra Sternhof ning Kehrast Keijo Johann Norden.

Oma konkursilood esitasid ka Pääsulinnu akordioniõpilane Meeri Kraas ja Loksa muusikakoolist Kert Krüsban. Mõlemad võitsid mullu oma vanuseklassis üleriigilise akordionikonkursi ning lähevad aprilli alguses Eestit esindama Vilniusesse rahvusvahelisele konkursile.

Zürii, kuhu kuulusid G. Otsa muusikakooli õpetaja Tiina Välja ja Eero Paltsepp, andis välja kiituskirja 10 õpilasele, kelle hulgas olid  Pääsulinnust õpetaja Eve Vendti õpilased Tairi Püü, Denis Vilianskyi ja Kristiina Püü ning esile tõsteti ka Aruküla ja Jõelähtme akordioniõpilaste ühisansamblit.

Kõigile osavõtnutele anti tänukirjad, šokolaadid ja väike meene. Festivali toetasid kokku 220 euroga Kultuurkapital ja HOL. Korraldustoimkonnas olid Aruküla huvialakeskuse õpetajad Eve Vendt, Maire Nagla, Mae Trump ja Malle Jaako.

Eelmine artikkelRaasikul põles autokong
Järgmine artikkelRaasiku seminaril kõneleti tuulikutest, päikesepaneelidest, õhksoojuspumbast