Anija vallavolikogu kinnitas komisjonide koosseisud

1005

Neljapäeval, 26. novembril toimunud istungil valiti kahe komisjoni esimehed.

Kuna eelmisel istungil sotsiaalkomisjoni esimeheks valitud Urmo Sitsi asus tööle abivallavanemana ning tema volikogu liikme volitused peatusid, tuli komisjonile valida uus juht. Volikogu esimees Jaan Oruaas seadis sotsiaalkomisjoni esimehe kohale üles Ene Kerbi, kes on Urmo Sitsi asendusliige IRLi nimekirjast. Rohkem kandidaate ei esitatud. Salajasel hääletusel toetas Ene Kerbi valimist komisjoni esimeheks 15 volikoguliiget, vastu oli 2.

Revisjonikomisjoni esimees jäi eelmisel istungil valimata. Koalitsioon pakkus siis seda kohta opositsioonile, kuid Keskerakond ei võtnud vastu. Sel istungil esitas Jaan Oruaas revisjonikomisjoni esimeheks Oscar Õuna, kes on vallavanemaks valitud Tiit Tammaru asendusliige valimisliidust Saab Ka Teisiti. Oscar Õuna revisjonikomisjoni esimeheks valimise poolt oli 16, vastu 1 volikogu liige.

Esimeeste ettepanekul kinnitati ka komisjonide koosseisud. Eelmisel istungil otsustati revisjonikomisjon moodustada 3-liikmelisena ning keskkonna ja turvalisuse komisjon 9-liikmelisena, teistes komisjonides on 7 liiget.

Keskkonna- ja turvalisuse komisjoni esimees on Kaarel Aruste, aseesimees Sergei Belinko, komisjoni liikmed Oscar Õun, Andres Liivak, Tiiu Täht, Niina Hallik, Aivar Kilp, Jüri Julisen ja Meelis Kütt.

Majanduskomisjoni esimees on Bruno Engel, aseesimees Jüri Lillsoo, liikmed Kalle Saarmas, Marina Petrova, Toomas Treiman, Jaanus Pikani ja Andrus Nilisk.

Sotsiaalkomisjoni esimees on Ene Kerb, aseesimees Viktoria Borikova, liikmed Eenok Palm, Julija Hotienko, Kairi Kilp, Marge Aasalaid ja Kaia Petser.

Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees on Rene Kaalo, aseesimees Indrek Lillsoo, liikmed Renna Reisi, Margit Aasmaa, Ene Kerb, Sergei Dõmša ja Urve Rannaääre.

Arengu- ja eelarvekomisjoni, mille esimees on Jaan Oruaas ja aseesimees Tõnis Väli, liikmeteks kinnitati Ene Kerb ja Oscar Õun. Komisjoni kuuluvad ka teiste komis­jo­ni­de esimehed.

Veel on kinnitamata 3-liikmelise revisjonikomisjoni koosseis. Revisjonikomisjoni saavad kuuluda vaid volikogu liikmed.

Anija valla esindajateks Harjumaa Omavalitsuste Liidus ja Eesti Maaomavalitsuste Liidus nimetati volikogu esimees Jaan Oruaas ja vallavanem Tiit Tammaru, nende asendajad on volikogu aseesimees Tõnis Väli ja abivallavanem Urmo Sitsi.

Volikogu esindajaks Kehra gümnaasiumi hoolekokku nimetati Rene Kaalo, Alavere põhikooli hoolekokku Kalle Saarmas ning Kehra kunstidekooli hoolekokku Indrek Lillsoo.

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid