Aruküla lasteaias on nüüd 10 rühma

2761

Kolmapäeval, 11. jaanuaril avati Aruküla lasteaias pidulikult uued rühmaruumid.

Käesoleva aasta algusest on Aruküla lasteaias Rukkilill 10 rühma – äsja avati sõimerühm Nurmenukk, kus on 16 poissi-tüdrukut. Kuna sõimerühmad on kõik lasteaia esimesel korrusel, kolis aasta varem avatud ning nüüdseks 3-4aastaseks saanud laste rühm Ülane teisele korrusele vastremonditud ruumidesse.

Raasiku vallavalitsus pidas Aruküla lasteaias kümnenda rühma avamist sedavõrd oluliseks sündmuseks, et uue sõimerühma lapsed valiti 2012. aasta valla kalendri pildile – eelmistel aastatel on seal olnud Aruküla uue laululava ning Aruküla rekonstrueeritud koolimaja foto.

Uues sõimerühmas on kuni 3aastased lapsed, neist kõige noorem on 1aasta ja 8 kuu vanune. Sõimerühma võeti kolm uut töötajat – õpetajad Merlyn Sirkas ja Mari-Liis Kraubner ning õpetaja abi Merle Randma.

Volikogu ja vallavalitsuse esindajad olid kohal ka uute rühmaruumide avamisel. Lindi lõikasid läbi volikogu esimees Kaido Kirsip ja vallavanem Aare Ets koos lasteaia majandusjuhataja Helve Teinoga. Aktusel esinesid Rukkilille lapsed. Lasteaia direktor Karin Reiska tänas volikogu, vallavalitsust, lapsevanemaid, kes on lasteaias käinud abiks ja rahaliselt toetanud, ning paljusid teisi.

Lasteaiaperet õnnitlesid peale volikogu esimehe ja vallavanema ka valla teiste haridus- ja kultuuriasutuste juhid.

Volikogu esimees Kaido Kirsip märkis, et Raasiku vallas on iive jätkuvalt positiivne – 2010. aastal sündis 70,  eelmisel aastal 67 last.

Ta rõõmustas, et sellest hoolimata ei pea enam häbenema pikkade järjekordade pärast: „Kuigi – kui kasvõi üks ainus laps on järjekorras, on see probleem nii tema vanematele kui ka vallale.“

Vallavanem Aare Ets rääkis, et tänavu on plaan avada vallas veel üks lasteaiarühm Pikaveres ning järgmisel aastal alustada 2rühmalist juurdeehitust Raasiku lasteaiale.

Sõimekohti veel kõigile soovijaile ei jagu
Üheksanda rühma uute ruumide – mängu- ja magamistoa, õppe- ja söögitoa ning tualettruumi – remondi tegi AS Kose Ehitus. Ehitus algas lammutustöödega lasteaia kollektiivpuhkuse ajal juulis ning jätkusid oktoobrikuus. Selleks ajaks oli OÜst Jetstrading Grupp tellitud ka uue rühma mööbel.

„See oli pingeline aeg. Algas uus õppeaasta, tuli alustada järgmise aasta eelarve koostamist ning samal ajal sisustasime uut rühma,“ rääkis direktor Karin Reiska.

Rühmaruumide remont läks maksma 26 008 eurot, mööbel 11 992 eurot, peale selle osteti õpetaja abile sektsioonkapp ning nukunurgamööbel.

Nüüd on Aruküla lasteaia kümnes rühmas – kahes sõime- ja kaheksas aiarühmas – kokku 182 last ja 48 töötajat.

Pärast Aruküla põhikooli algklasside kolimist kooli juurde­ehitusse on lasteaias vabad veel kaks rühmakompleksi. Direktori sõnul on plaan ühte neist teha õpetajate tuba ning teise muusikatuba, kus oleks võimalik läbi viia ka liikumistunde, kuna lasteaia saali enam kõik rühmad ei mahu.

Praegu on Aruküla lasteaia teeninduspiirkonnas sõimekoha ootel veel 7-8 last, aga sügisel soovitakse kohta rohkem kui poolesajale uuele sõimeealisele lapsele.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kolgakülas
Järgmine artikkelHaridusminister rääkis Kuusalus gümnaasiumide reformist