Aruküla lasteaed sai üheksanda rühma

2021

Neljapäeval, 6. jaanuaril avati lasteaias Rukkilill teine sõimeealiste laste rühm.

Uude rühma said koha 2-3aastased poisid-tüdrukud, kelle vanemad ootasid nende lasteaeda pääsemist sügisest. Seadusega on rühmas lubatud 14 kohta, kuid hoolekogu ja vallavalitsuse nõus­olekul määrati laste arvuks 16.

Aasta pärast avada plaanitav kolmas sõimerühm peaks kohapuuduse muret veelgi leevendama, arvab lasteaia direktor Karin Reiska.

Kokku on Aruküla lasteaias Rukkilill 167 last. Seoses uue rühmaga asus lasteaeda tööle kaks uut rühmaõpetajat ja õpetaja abi.

Ruumipuuduse üle lasteaia juht ei kurda, kuid peab kehvaks maja seisukorda: „Koridorides on aknad vahetamata aastast 1983, kui maja ehitati, ja see protsess jäi meil nüüd majanduslanguse tõttu lõpetamata. Alates 2001. aastast oleme neid vahetanud üksikute ridade kaupa. Lasteaial oleks vaja veel lisaks ruumi võimlemis- ja muusikatundide läbiviimiseks ning õpetajate tuba.“

Ka uus rühm, kus asusid enne Aruküla uuendatud kooli kolimist algklassid, oli viletsas seisus, see vajas kapitaalremonti. Kose Ehituse tehtud uuenduskuur maksis 326 979 krooni, lisaks kulus 204 820 krooni mööblile. Trepikoja remont läks maksma 42 885 krooni.

Raasiku vallavalitsus on esitanud rahandusministeeriumi energiasäästuprogrammi taotluse Aruküla lasteaia soojustamiseks, kuid vallavanem Andre Sepp ei oska öelda, millal sealt vastus võiks tulla: „Järjest müüakse saastekvoote ja sealt eraldatakse neile, kelle projekte on kõrgelt hinnatud. Meie lasteaia soojustamisplaan sai hea hinde – hinnatakse kasusaajate arvu ja energiasäästu suurust. Nii et loodame ja ootame.“

Aruküla lasteaia välissoojustuseks, Aruküla rahvamaja akende vahetuseks, Pikavere põhikooli maakütte rajamiseks ja Raasiku põhikooli katus-lae soojustamiseks küsis vald eelmisel aastal kokku ligi 5 miljonit krooni.

Eelmine artikkelTulekahju keldris
Järgmine artikkelANDRUS ANSIP külastas Aruküla kooli