Aruküla batuutide linnak oli oodatust rahvarohkem

1156

1. juunil oli Aruküla rahvamaja taga viis batuuti, siiski olid järjekorrad pikad.

Aruküla Kultuuriselts on iga aasta 1. septembril korraldanud Raasikul ja Arukülas lasteaias batuutide päeva, siis on väljas olnud kaks batuuti.

Lastekaitsepäeva puhul pandi 1. juunil neid Aruküla rahvamaja taha püsti viis – liumägi, sportbatuut, kaks tavalist ning väikestele liuväljaga rongbatuut.

„Päris väikesed, 1-3aastased ei saa suurtega koos hüpata, neil oli oma batuut, et traumasid vältida,“ selgitas Aruküla kultuuriseltsi juhataja ning peakorraldaja Garina Toomingas.

Rahvast tuli nii oma kui naabervaldadest. Kui palju lapsi oli, ei osanud Garina Toomingas hinnata, kuid arvas, et saja ringis ikka.

„Järjekorrad olid meeletud, eriti liuväljale. Batuutide linnak on siin uuesti 1. septembril, siis tuleb kaks batuuti lisaks võtta, et lapsed ei peaks nii palju ootama.“

Alguses oli plaan linnak luua koolimaja ette, kuid sinna polnud batuute kusagile kinnitada ning viimasel hetkel koliti ümber rahvamaja taha muruplatsile.

„See on ideaalne koht batuutide linnakuks ja üldse üritusteks, kus vaja muruplatsi. Ka 1. septembri hüppamine tuleb seal,“ lausus peakorraldaja.

Lapsed said batuutidel hüpata kahe tunni vältel.

„Kuna rahvast oli palju, pidime tegema süsteemi. Seisti järjekordades, korraga ei saanud hüpata üle viie minuti. Kaks tundi oli nii tööd täis, et ei jõudnud hingatagi. Olime neljakesi, kuid kaks inimest oleks võinud isegi lisaks olla. Õnneks olid ka vanemad abiks,“ ütles Garina Toomingas.

Ta lisas: „Päev läks väga hästi. Suur mass, aga polnud ühtegi traumat. 1. septembril, kui kooli minnakse, on kõik lapsed teretulnud.“

Batuutide päeva on Aruküla kultuuriselts korraldanud koostöös OÜga Ceelia, kes pani ka sel korral batuudid püsti poolboonusena Aruküla Kultuuriseltsile, lapsed said hüpata tasuta.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kiiu alevikus
Järgmine artikkelHarju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda