
Möödunud reedel oli Aruküla põhikoolis Raasiku valla huvitegevuse laat, kus tutvustati sel õppeaastal tegutsevaid huviringe ja sporditreeninguid. Esindatud olid 15 huviringi-treeningut. Registreeriti uusi liikmeid, jagati infot. Kolmandat korda toimunud laada algataja Juta Asuja ütles, et osa juhendajaid ei tulnud, kuna neil on ringides kohad juba täis.
Aruküla kooli tehnoloogiaõpetaja Aron Lips tutvustas uut huviringi, kus hakkab õpilastega kokku panema neljarattalist e-rollerit Panda. Eestis hakatakse sel õppeaastal ehitama 10 elektrirollerit, mis arendab kiirust kuni 25 kilomeetrit tunnis ning sellega sõitmisega pole vaja juhiluba: „Oktoobris tuuakse kohale elektroonika ning saame kogu vajamineva materjali, ka joonised antakse ette, nende järgi tuleb ise välja lõigata, painutada, värvida. Kevadel saame hakata rollerit katsetama, siis tuleb ka koolidevaheline võistlus.“
Kuna masina kokku panemine eeldab eelteadmisi matemaatikast ja füüsikast, võtab ta ringi 13-16aastaseid, kokku 8 last.
Terviseõpetaja Rita Sepp tutvustas esmaabiringi. Ta selgitas, et Jüri koolis toimib see edukalt ning lastele ei õpetata üksnes esmaabi andmist, vaid tutvustatakse näiteks ka viirushaiguseid ja kuidas neist hoiduda.
Maarja Leok Arenculle saalihokinaiskonnast kutsus uude trenni: „Meie naiskonnal on vaja järelkasvu, seetõttu hakkan 3.-7. klassi tüdrukuid treenima. Saalihokiliit korraldab ka tüdrukutele võistlusi, tuleval aastal võiksime minna osalema.“
Uue treeninguna alustab Arukülas ja Raasikul ka võrkpall. Treener Agur Asperk lausus, et Aruküla mehed on usinad võrkpallurid, kuid lastele seni treeninguid ei tehtud: „Alustame esialgu üks kord nädalas nii Arukülas kui Raasikul.“
Juta Asuja ning Aruküla kooli huvijuht Mari Möls arvasid, et edaspidi võiks huvihariduse laata teha nii Aruküla kui Raasiku piirkonnas, kuna Raasiku kandi lapsi tuleb Arukülla huviringidesse vähe, ka laadal oli neid üksikuid.