Filmitegijate vahel välja loositud kinkekaardi võitis MAIT LUUS Raasikult.
Aruküla rahvamajas oli laupäeval, 28. septembril taas lahti rullitud punane vaip. Linastusid Aruküla 6. filmifestivali lühifilmid. Möödunud aastal jäi filmifestival vahele, korraldusmeeskond filmiklubist Timmi Enterntainment kogus jõudu ja ideid.
Kogu programm mängiti ette ühe seansina 2 tunni jooksul. Punkti pani näitetrupp Äpunäpp, kes oli teinud filmi oma publikust. Film pandi käima helita, Äpunäpu näitlejad tegid ise samal ajal videosse sobituvat taustaheli ja juttu.
Festivali peakorraldaja on Aruküla kooli õpetaja Cristina Kaska, programmijuht Egle Liiskmann, talle tulid appi Kaidi Kaldas ja Aavo Kubja. Korraldusmeeskonnas olid veel Mikk Tanel Oja, Juku Trump, Erika Piirmets.
Egle Liiskmann rääkis, et programmi oli keeruline kokku panna, kuna aasta jäi vahele ja häid filme kogunes palju: „Saime palju lühifilme, animatsioone, dokumentaale ja muusikavideosid. Filmide tase tõuseb iga aastaga. Järjest rohkem on poolprofessionaalseid filme filmitudengitelt, animatsioonistuudiotest või audiovisuaalsele kunstile spetsialiseerunud koolidest. Seda keerulisem on anda võimalus neile, kes amatöörina filme teevad. Paljud autorid saatsid mitu filmi, seega valisime igaühe käest midagi, et anda võimalus rohkematele. Kavasse valisime ka filmispordi filme, mis viie laagri käigus päeva jooksul tehtud.”
Ta sõnas, et eelmisel korral oli festival kahe seansina vaheajaga: „Teisele seansile jäi publikut vähem. Kui järgmisel korral on samamoodi, et pool esitatud materjalist tuleb välja jätta, oleks mõtet teha mitu seanssi.”
Peakorraldaja Cristina Kaska ütles, et kohalikud autorid on korraldusmeeskonnale teada: „Egle Liiskmann küsib neilt filme, mõned võtavad ise ühendust, kui näevad infot sotsiaalmeedias. Meil on palju kontakte, kellelt filme küsida.”
Ta lisas, et on üllatunud, kui mitmekesine on noorte mõttemaailm: „Väga palju oli vapustavaid operaatoreid, kelle kaadrid lummasid. Meeldis Marken Ikoneni ja Carl Lõõniku film. Nad on algajad ja oskused pole veel suured, aga film oli ehe. See oli ajatu nooruse mäng, mulle meenus, mis tundega sai lapsena politseinikut ja pätti või indiaanlasi mängitud.”
Peakorraldaja ütles, et kui filmifestival aastaid tagasi alustas, oli eesmärk kohalike tegijate filmide näitamine: „Meie vastu hakati huvi tundma ka väljaspool Raasiku valda. Kuna kohalikud amatöörid ei suuda lõputult filme teha, võtame nüüd vastu filme ka mujalt.”
Kohalikke filmitegijaid innustab Cristina Kaska sõnul ka Juku Trump, kes on nüüd Aruküla põhikoolis monteerimisringi juhendaja: „Loodetavasti saame tulevikus rohkem noori filmitegijaid, kes filmis asju plahvatama panevad.”
Festivalil kahe filmiga osalenud Kaidi Kaldas Arukülast rääkis, et hakkas filmindusega tegelema 6 aastat tagasi põhikoolis Cristina Kaska juhendatud meediaringis. Filmikunsti õppimist jätkas ta keskkoolis.
Ta lausus, et lühifilm „Matmine” valmis tal gümnaasiumi praktilise töö raames: „Tahtsin minna Balti filmi- ja meediakooli õppima filmikunsti, montaaži erialale. Nüüd olen hakanud huvi tundma programmeerimise vastu, filmitegemine on jäänud hobiks.”
Autor märkis, et kõige rohkem paelub teda filmide tegemisel montaaž, kuna siis film valmib ning kaadrite kokkupanekul saab olla loov.
Aruküla kultuurijuht Garina Toomingas kiitis, et filmifestival on väga suur ettevõtmine: „Tegijate ringkond on kasvanud suureks, korraldajad on väga tublid. See on tohutu panus kogukonda. Filmide puhul hämmastab mind nende kõrge tase, küll aga imestan, miks näevad noored elu nii süngelt, mitmed filmid olid tõsised, isegi julmad.”
Iga filmifestivalil osalenud autor sai kingiks kuldse rinnamärgi. Osalejate vahel loositi välja kinkekaart, mida korraldajad soovitasid kasutada filmitegemiseks vahendite soetamiseks. Loosiõnn naeratas Mait Luusile Raasikult.