ANNELY AASALAID loob Anija valda noortevolikogu

1570

Anija vallavalitsus toetab noortevolikogu projekti 3000 krooniga.

Anija vallavolikogu 15. aprilli istungil tutvustas Ida-Harju Karjäärikohviku karjääri- ja noorteinfospetsialist Annely Aasalaid ideed luua valda noortevolikogu, mis hakkaks tegutsema volikogu juures ja oleks nõuandev noorteühendus.

„Volikogu juures olemine on üks osa. Teine pool on rohkem ühiskondlik – ürituste ja projektide tegemine.

Põhiline on anda noortele võimalus kaasa rääkida, kasvatada kohuse- ja kodanikutunnet,“ selgitas Annely Aasalaid.

Ta rääkis, et idee noortevolikogu loomiseks tuli, kui nägi, et Eesti Noorteühenduste Liit toetab 30 noortevolikogu loomist 3000 krooniga.Ta leidis endale kaks mõttekaaslast: Kehra noortekeskuses töötava Kadi Elluse ja Mariann Markna, kes on noorsootöötaja Tallinnas.

Kolmekesi on neil plaanis tutvustada lähinädalatel oma ideed Anija vallas. Noortevolikogule on loodud oma kodulehekülg, tahetakse minna koolidesse ja levitada infot peamiselt interneti abil.

„Vanusepiir on 15-26 aastat ja praegu on huvilisi olnud suhteliselt võrdselt nii kooli­õpilaste kui vanemate seas.“

Kandideerimine noortevolikogu liikmeks algab sel nädalal ning kestab 7. maini. 15. mail tahetakse korraldada esimene koolitus.

„Alguses plaanisime teha kahepäevase väljasõidu, aga kuna meil on raha vähe, otsustasime sõita kuhugi Anija vallas ja teha seal ühe pika päeva, kus paneme paika tegevus- ja arengukava. Arvan, et see suvi ongi rohkem koolituste ja ettevalmistamise aeg. Siis saame sügisest hakata aktiivsemalt tegutsema.“

Kuna noortevolikogu töö ei hõlma ainult poliitilist tegevust, vaid ka lisaprojektide tegemist noorte tegevuse elavdamiseks, loodab Annely Aasalaid, et sinna tuleb erinevaid inimesi – nii neid, kes tahaks osaleda vallavolikogu töös, kui ürituste korraldamisest huvitunuid.

Noortevolikokku saab kandideerida iga Anija valla noor, kes jääb lubatud vanuse piiridesse. Esimesel korral valimisi ei toimu, kõik registreerunud saavad volikogu töös osaleda. Annely Aasalaid arvas, kui soovijaid tuleb väga palju, tehakse nende hulgast valik.

Eesmärgid pannakse tema sõnul ühiselt paika noortevolikogu esimesel kohtumisel: „Minu mõte on, et valime ühe teema, millega käesoleva aasta jooksul hakkame tegelema. Kõik üritused ja volikogus kaasarääkimised või nõuandmised on selle eesmärgiga võimalikult palju seotud.“
 
Väga palju noortevolikogu tegevuses sõltub rahast. Anija vallavalitsuselt on toetus olemas, kuid ENLilt ei ole projekt veel toetust saanud. Otsus selle kohta peaks selguma lähipäevil. Kui sealt rahalist toetust ei tule, püüab noortevolikogu hakkama saada valla toetusega. Selle rahaga on esialgu plaanis läbi viia koolitusi, ka on projektide tegemise puhul vaja omaosalust.

Mõte noori poliitiliselt aktiviseerida Anija vallas tuli Annely Aasalaidil osalt seetõttu, et peab ennast valla patrioodiks ja tahab, et siinsed noored ei lahkuks kodukohast. Ta on Kehras elanud ja koolis käinud. Vaid keskkoolis õppis Tallinnas. Praegu töötab Anija mõisas ning laulab bändis Miip, mis tegutseb Kehras.

Eelmine artikkelTehti kahjutuks laskemoon
Järgmine artikkelTeeme Ära talgutel osales Ida-Harjust ligi 800 inimest