Raasiku OTT kogub populaarsust

3715
LIY SCHMIEDEMANN ja RENE TRUBER müüsid OTTi kaubakohtumisel piima.

Arukülas vallamaja juures käib Raasiku OTTi kohtumistel iga neljapäevaga rohkem ostjaid.

Raasiku vallas alustas OTT ehk Otse Tootjalt Tarbijale tegevust 28. jaanuaril. Nüüdseks pakub oma kaupa otse ostjale kuus tootjat. Koos käiakse Arukülas vallamaja juures igal neljapäeval kell 19-20.

8. aprillil oli OTTi ühenduse esimene suurem turupäev, kuhu kõik tootjad võtsid kaupa kaasa rohkem kui tavaliselt. Siis oodati ka suuremat ostjaskonda, kuna kohalikele elanikele oli tehtud eelnevalt reklaami.

Kohapeal oli võimalus kaupu degusteerida.

Üks tootjatest ja OTTi eestvedajatest Eve-Liis Remmelgas kiitis, et kaubapäev oli edukas ja kõik tootjad said enamiku oma kaubast müüdud.

Eestvedajad soovivad leida  kaubakohtumistele uut asukohta, omaette turuplatsi. Praegu toimub kaubavahetus parkimisplatsil.

Eve-Liis Remmelgas rääkis, et otsitakse juurde tootjaid: „Tean, et Raasiku vallas on inimesi, kes teevad tellimuse peale leiba ja saia. Tahame, et nemad ka meiega liituks.“

Tootjad ostavad teineteiselt
Neljapäeva, 22. aprilli kaubakohtumisel oli ilm pilves ja vihmane. Müük algas kell 19, kuid 19.15 ajal ei olnud veel ühtegi ostjat tulnud, tootjad käisid üksteisele tellitud kauba eest tasumas.

Ebe Virma Virma talust ostab mune Piret Purru-Lemettilt, kes kasvatab Kulli külas Kuusiku talus kanu ning tihti jääb mune nii palju üle, et neid saab teistele müüa. Ühe muna hind on 2 krooni, tema sõnul maksab Tallinna Kaubamajas samasugune muna 4.50. Kogu kohale toodud kaup ostetakse ära, ka seekord oli Piret Purru-Lemetti esimene, kes kaubakohtumiselt lahkus.

Rene Truber OÜst Kiviloo Kõrts läks OÜ Teeääre Agro punase bussi juurde, et saada kahte viieliitrisesse pudelisse kodulehma piima. Üks pudelitest jäi pooltühjaks, kuna piim sai otsa. Piima pakkunud Liy Schmiedemann leidis, et järgmisel korral tuleb rohkem piima kaasa võtta. Seekord tuli ta 40-liitrise nõuga, tellitud oli 26 liitrit.

„Nõudlus on pidevalt kasvanud, alguses telliti vaid 5-6 liitrit piima,“ ütles Liy Schmiedemann.

Tavaliselt toob Teeääre Agro ka kohupiima, kuid sel nädalal oli piima nii vähe, et kohupiima ei saanud teha.
Selle asemel olid Liy Schmiedemannil kaasas suitsu-ja keeduvorstilatid. Neidki osteti meelsasti, kuigi osa tuli koju tagasi viia. Vorstid tõi ta Kehtna lihatööstusest, kuhu oli eelnevalt viinud sealiha.

Kitsepiim ja küülikuliha
Esimene klient, kes uudishimulikult autode juures käis, saabus 20 minutit pärast seitset. Ta ostis Eve-Liis Remmelgase käest küülikuliha, lisaks Vana-Sepa talu kaubavalikust vutimune ja kitsepiima.

Kitsepiima müügiga pakkus konkurentsi Virma talu. Kitsepiima eest küsiti lehmapiimast tunduvalt kallimat hinda – liiter maksab 35 krooni.

Tihedamaks kauplemiseks läks siis, kui tootjad olid ligikaudu pool tundi vallamaja juures seisnud. Kõige rohkem tungles rahvast Teeääre Agro punase bussi ja Rene Truberi auto ümber, kust sai osta salatit, sibulat, tilli, mett, kanamune ja lõnga, mis on tehtud oma lammaste villast.

Rene Truber: „Niisugune kaubavahetus on väga hea mõte. Inimestele meeldib see, mis on otse tootjalt saadud. Talupidamine on elustiil. Olen aastaid sarnaselt käest-kätte oma kaupa müünud.”

Nii Rene Truber kui Ebe Virma arvasid, et OTTile võiks rohkem reklaami teha, siis oleks ka enam ostjaid ja tekiks juurde pakkujaid.

Kartulit saab järgmisel nädalal
Ainsana ei tulnud kaubakohtumisele Jõepere Aiandustalu, mis müüb kartulit, porgandit ja peeti. Eve-Liis Remmelgas selgitas, et talu asub Lagedil ning on liiga kaugel, et iga nädal käia. Selle asemel tuleb pererahvas harvem, kuid suurema kogusega. Vajadusel on Eve-Liis Remmelgas sõitnud Lagedile ja sealt kauba soovijale viinud.