ANNE EENPALU korraldatud laste joonistusvõistlusele esitati 60 tööd

765
ANNE EENPALU rõõmustab talle saadetud töid vaadates, et laste jaoks on ka tänavune kevad olnud ilus ja helge.

Aprilli lõpus kuulutas Raasiku valla aukodanik, Aruküla Hellema talu perenaine Anne Eenpalu välja koolilaste joonistusvõistluse „Minu kevad 2020“.

„Kuigi meil on teistsugune kevad, on looduses praegu kõige ilusam aeg ning lapsed on saanud palju aega veeta õues. Soovisin, et nad märkaksid looduse tärkamist ja jäädvustaksid, milline on tänavune kevad nende jaoks, millega nad kodus tegelevad,“ põhjendas Anne Eenpalu.

Tema üleskutsele reageerisid 60 last, neist 50 õpivad Aruküla põhikoolis, 10 olid Pärnumaalt. Anne Eenpalu kirjeldas, et temani jõudnud kunstitööd on väga rõõmsad ja helged: „Neis pole viirusehirmu ega kurbi mõtteid, et peame kodus vangis olema, vaid vastupidi – elurõõm ja ilu. Meie valla noorte kunstnike joonistused üllatavad värvikirevuse, headuse, puhta viimistluse ja mõtestatusega. Meeleolukad vaated koduaknast, õues ja metsas liikuvad linnud ja loomad, mängivad ja sportivad lapsed, lilleõites loodus. Nende põhjal saab küll öelda, et kõigest hoolimata oli lastel väga ilus kevad.“

Suurem osa laste tehtud piltidest olid värvipliiatsijoonistused, kuid oli kasutatud ka akvarelle, õlipastelle, harilikku pliiatsit.

Võistluse korraldaja ütles, et kuna kõik tööd olid väga vahvad, ei hakka ta parimaid välja valima ning on otsustanud tänukirjaga premeerida kõiki osalejaid.

„Oleks lastel olnud võimalus koolis joonistada, oleks neil olnud palju hõlpsam, aga pidid need tegema koduõppe ajal. Selle võrra olid nad veel tublimad ning väärivad kõik suurt kiitust,“ sõnas Anne Eenpalu.

Aruküla põhikooli õpilastest saavad temalt tänukirja Merybel Olljum, Rebeka Eenpalu, Renate Eenpalu, Maikel Magnus Välja, Caroline Allese, Egert Andri Pavljutšok, Kaisa Hinsberg, Arelle Roosi, Fred Puksand, Marten Teino, Kaur Kaspar Kuusemets, Maria Pristromskaja, Johannes Kasemaa, Hanna Imala, Kris-Ander Jalundi, Kenno Mets, Aron Hert, Jarek Kardsepp, Mirjam Kardsepp, Karl Robin Reinek, Mia-Mirelle Meriluht, Mart Teesalu, Kert Kuur, Ellen Mai Lassi ja Triinu Viires. Tänukirjad soovib ta anda ka kahele Aruküla kooli 2. klassi õpetajale, Kaja Arusalule ja Age Imalale, kelle õpilased olid kõige usinamad joonistajad. Aruküla kooli õpilased saavad tänukirjad koos klassilõputunnistusega esmaspäeval, 8. juunil.

Anne Eenpalu plaanib laste kunstitöödele koos lastega teha juurde jutte või luuletusi ning sügisel esitleda neid koos näitusel Aruküla põhikoolis.

„Neis piltides on nii palju positiivset ja inspireerivat, et nende põhjal võiks isegi laulukese teha,“ arvas ta.

Eelmine artikkelRaa­si­ku vald sai pä­rast hal­dus­re­for­mi esi­me­se­na uue üldp­la­nee­rin­gu
Järgmine artikkelAlavere piirkonna elanikud soovivad kergliiklusteed Kivilooni