Anijal käisid Eesti suurimate turismifirmade esindajad

2167
Eesti Turismifirmade Liidu delegatsioon Anijal koos vallavanem ARVI KAROTAMI ja Paasiku koertemõisa omaniku VILJAR KROHVIGA.

Üle-eelmisel nädalal võõrustas Anija vallavanem ARVI KAROTAM Eesti Turismifirmade Liidu 17liikmelist delegatsiooni.

Eesti Turismifirmade Liidu liikmed, kõik suurimad välisturiste Eestisse toovate ja siseturismiga tegelevate firmade esindajad, käisid Anija vallas vallavanema Arvi Karotami kutsel. Vallavanem oli 1990. aastal asutatud turismifirmade liidu asutajaliige ning juhatuse liige.
„Tunnen suurt osa turismitöötajaid, kes Anijal käisid. Nende küllakutsumise eesmärk oli tutvustada Anija mõisa ja meie valda kui turismipiirkonda. Soovisime saada arvamust, mida võiks Anija mõis pakkuda välisturistile. Anija mõisas tutvustas Paasiku koertemõisa omanik Viljar Krohv ka oma husky koertega sõiduvõimalusi. Viisime turismifirmade esindajad veel Raudojale Ave Nahkuri juurde ja näitasime Anija Eite.  Turustuskanalid on Anija valla turismiobjektidele olemas, oleks vaid rohkem turismiteenuseid pakkuvaid ettevõtlikke inimesi,“ rääkis vallavanem.
Turismifirmade juhid pakkusid välja, et Anija mõisas võiksid tegutseda käsitöötoad, kust turistid saaksid kaasa osta suveniire ning neid kohalike käsitöötegijate juhendamisel ka ise valmistada.
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Kristen Lahtein ütles Sõnumitoojale: „Oli väga tore käik. Kui kõigil oleks turismivaldkonnas niivõrd aktiivne vallavanem kui Anijal, oleks ilmselt kõikidel valdadel turismialal potentsiaali palju rohkem. Tundus, et ka Anija mõisal on aktiivne tuumik, kes on südamega asja juures.“
Ta märkis, et Anija valla eelis on asukoht: „Vald on Tallinnale niivõrd lähedal, et seal jõuab vajadusel käia ära poole päeva või päevaga. Kui veel natukene kõpitseda, on Anija mõis eriti vahva koht. Samas ehk ei peakski seda tegema liiga korda, ka sellel on oma võlu, kui kõik pole väga uhkelt üles vuntsitud.“
Kristen Lahtein kinnitas, et mitmed turismiettevõtjad panid Anija mõisale pilgu peale ning soovitasid seal arvestada näiteks sellega, et 20liikmelisel grupil oleks võimalik korraga juua teed-kohvi, käia tualetis.
„Käime Eestis päris palju ringi, sest kuidas muidu oskaksid turismifirmad siin turistile midagi pakkuda. Kuid varem polegi meid ükski vald enda juurde kutsunud, ikka kas maavalitsus või mõni suurem piirkond,“ sõnas turismifirmade liidu peasekretär.