Anija vallamaja peaukse ees oli tulekahju

1211

Eelmise kolmapäeva öösel vastu neljapäeva põlesid Anija vallamaja sissepääsu juures põrandamatt, sein, kuumus lõhkus klaasist välisukse ja mõned aknad.

Öösel kell 1.30 hakkas tööle vallamaja tuletõrjesignsalisatsioon, mis andis häire vallamaja töömehe te­le­fonile, seejärel abivallavanem Urmo Sitsile. Esimesena kohale jõudnud töömees kutsus välja tuletõrje. Pärast päästjaid tulid kohale ka kiirabi ja politsei.
Kehra päästekomando meeskonnavanem Marko Merzin ütles Sõnumitoojale, et vallamaja välisukse ees toimunud põleng õnnestus tänu õigel ajal jaolesaamisele kiiresti kustutada, rohkem läks  aega  suitsu  täis  ruumide kontrollimisele  ja  ventileerimisele.
Abivallavanem Urmo Sitsi oletas, et põleng jõudis kesta 15-20 minutit, kuni suits tungis läbi uste ja käivitas koridoris asuva tuletõrjesignalisatsiooni.
Põlengu tõttu deformeerus täielikult vallamaja peasissekäigu välisukse metallkarkass ja purunes klaas. Põles osa seinasoojustusest, kuumus lõi puruks ka kõrvaloleva akna klaasid. Tulekahjus hävis ka sissepääsu esise tuulekoja lagi, osaliselt  on  kahjustatud  fassaadi  puit­osa ja üks nurk. Fassaadil on abivallavanema hinnangul pigem suitsu- kui tulekahjustused, kuid pole veel teada, kas klaasist varikatus on saanud ainult suitsu- või ka kuumakahjustusi.
„Õnneks majas tule- ega suitsukahjustusi pole, kuid põlengu ving ja lõhn olid vallamajas tugevad, need on veel siiani tunda,“ ütles Urmo Sitsi esmaspäeval.
Vallamaja peauks ja põlengus kannatada saanud aknad olid osaliselt tulekindlast klaasist. Esialgsetel andmetel ulatub kahju umbes 7500 euroni. Hoone on kindlustatud.
„Vallavalitsus on küsinud ehitusfirmadelt hinnapakkumisi. Kõige keerulisem on uste-akendega, nende tellimisega võib minna paar nädalat,“ ütles Urmo Sitsi.
Senikaua pääseb vallamajja tagumisest uksest, kust on sissepääs ka  raamatukokku  ja  Velko  AVsse.
Millest sai tuli alguse, ei soovinud abivallavanem ega kustutustöid teinud Marko Merzin kommenteerida, asja uurib politsei. On arvatud, et põleng algas vallamaja peaukse ees asuvast jalamatist ning suure tõenäosusega on tegu süütamisega.
Urmo Sitsi sõnul on neil olemas nii vallamaja sisemise kui välimise turvakaamera salvestused, need edastatakse politseile. Kolmapäeval läheb ta uurija juurde, et teha avaldus kriminaalasja algatamiseks ja ütluste andmiseks.