Anija valla spordikeskuse tegevus lõpetatakse

1341

Anija vallavolikogu otsustas lõpetada valla spordikeskuse tegevuse, kuna sporditööd hakkab korraldama sihtasutus Anija Valla Spordimaailm.

Jaanuarikuus otsustas Anija vallavolikogu asutada valla spordielu juhtimiseks ning spordiobjektide haldamiseks sihtasutuse Anija Valla Spordimaailm. Seoses sellega, et spordivaldkonna ülesanded ja tegevused anti üle sihtasutusele, otsustas volikogu eelmisel neljapäeval, 18. veebruaril toimunud istungil lõpetada valla spordikeskuse tegevuse.
Valla allasutusena töötanud Anija valla spordikeskuse tegevuse lõpetamiseks moodustab vallavalitsus likvideerimiskomisjoni. Vallavanem Arvi Karotami sõnul plaanitakse varasemad spordikeskuse ülesanded ja kohustused sihtasutusele anda üle märtsis-aprillis ja nii, et sporditeenused ei katkeks.
Kuna sihtasutus Anija Valla Spordimaailm jätkab valla spordikeskuse haldamist, jätkub vallavanema kinnitusel ka töösuhe spordikeskuse töötajatega senisel kujul, nende töölepingud lähevad üle sihtasutusele: „Sihtasutuse töötajate struktuuri ja töö tasustamise alused kinnitab nõukogu. Kui nõukogu otsusega siiski muudetakse olemasolevat süsteemi, eelneb sellele konsultatsioon spordikeskuse töötajatega.“
Valla spordikeskuse palgal on peale juhataja Indrek Lillsoo veel 11 inimest: koristajad, saalitöötajad ja administraatorid, osa neist on tööl poole koormusega.
„Inimesed on rahulikud, kuigi  ikka uurivad, kas nende jaoks midagi muutub või ei. Vähemalt alguses ei ole seoses sihtasutuse alla minemisega muudatusi, aga aeg näitab, mida toob tulevik,“ ütles Indrek Lillsoo Sõnumitoojale.
Sihtasutus Anija Valla Spordimaailm on kuulutanud välja konkursi tegevjuhi leidmiseks, kandideerida saab 28. veebruarini. Tegevjuht hakkab tegelema sihtasutuse igapäevatöö korraldamisega, peale selle on tema ülesanded näiteks ka Kehra staadioniala arendamine ja haldamine, terviseradade rajamine-haldamine, spordiürituste korraldamine, projektide kirjutamine ja elluviimine.
Anija valla spordikeskus loodi 1. juulil 2010. Paar nädalat varem oli vallavolikogu otsustanud jaotada Anija valla kultuuri- ja spordikeskuse kaheks eraldiseisvaks asutuseks ning kinnitas mõlema põhimäärused. Spordikeskuse põhieesmärk oli pakkuda Anija valla elanikele mitmekülgset sporditeenust, soodustada spordiklubide tegevust, pakkuda valla haridusasutustele sportimisvõimalusi ning arendada rahvasporti Anija vallas.

Eelmine artikkelRežissöör JÜRI TALLINN teeb Kolgas kogukonnakroonikute kursused
Järgmine artikkelAnija volikogu tõstis vallavanema palka