Anija volikogu esimeheks valiti JAANUS KALEV

690
Anija vallavolikogu esimees JAANUS KALEV.

JAANUS KALEV valiti volikogu esimeheks 10 ja MARGUS NÕLVAK aseesimeheks 15 poolthäälega.

Anija valla valimiskomisjon kutsus uue koosseisu esimese istungi kokku reedel, 12. novembril. Kehra rahvamaja saalis toimunud istungi päevakorras oli volikogu esimehe ja aseesimehe valimine vallavalitsuse lahkumispalve ärakuulamine.

Kohal oli 18 volikogu liiget, puudus Priit Raudkivi Anija Ühenduse nimekirjast. Kuna vallavanem Riivo Noor oli teinud valla valimiskomisjonile avalduse peatada oma volitused volikogus kuni 9. aprillini 2022, oli tema asemel volikogus asendusliige Toomas Tõnise Anija Ühendusest.

Kuni volikogu esimehe valimiseni juhatas istungit valimiskomisjoni esimees, vallasekretär Heldi Laks. Ta selgitas volikogu esimehe valimise korda ning palus esitada kandidaate. Toomas Tõnise Anija Ühendusest nimekirjast seadis üles Jaanus Kalevi Eesti Keskerakonna nimekirjast, Kalle Saarmas Eesti Reformierakonna nimekirjast esitas Peep Kase Reformierakonnast. Mõlemad olid nõus kandideerima ja tutvustasid end lühidalt. Volikogu liikmetel oli võimalus kandidaatidele küsimusi esitada, kummalegi kandidaadile ühtegi küsimust ei esitatud.

Salajasel hääletusel oli Jaanus Kalevi poolt 10 ning Peep Kase poolt 7 volikogu liiget, üks liige oli erapooletu. Seega valiti volikogu esimeheks Jaanus Kalev, kes juhtis Anija vallavolikogu ka eelmise koosseisu kaks viimast aastat ning aastatel 2005-2009 ja 2013-2017.

Anija vallavolikogu aseesimees MARGUS NÕLVAK.

Volikogu aseesimehe kohale seadis Toomas Tõnise valimisliidust Anija Ühendus üles Margus Nõlvaku kandidatuuri. Aseesimehe valimiseks moodustati kolmeliikmeline hääletuskomisjon: Rene Kaalo, Margus Molok ja Sirle Sirel. Salajasel hääletusel toetasid Margus Nõlvaku valimist volikogu aseesimeheks volikogu 15 liiget, 3 jäid erapooletuks.

Seega on volikogu aseesimees Margus Nõlvak valimisliidust Anija Ühendus.

Vallavalitsuse lahkumispalve esitas vallavanem Riivo Noor.

Järgmine istung on reedel, 19. novembril. Siis on päevakorras komisjonide esimeeste ja aseesimeeste ning vallavanema valimine.

Anija 19liikmelises vallavolikogus on valimisliidul Anija Ühendus 8 kohta, Eesti Keskerakonnal ja Eesti Reformierakonnal kummalgi 4 kohta, Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal 3 kohta.

Eelmine artikkelSõnumitoojas 10. novembril
Järgmine artikkelTal­lin­na Rae­ko­ja plat­si jõu­lu­kuusk lei­ti Kuu­sa­lu val­last Väl­ja­jü­ri teelt