Anija volikogu arutas Sõnumitoojast väljaastumist

2563

Neljapäeval, 29. jaanuaril arutas Anija vallavolikogu eelnõud Sõnumitooja kohta.

Eelnõu ajalehe väljaandmises osalemise lõpetamise kohta esitati vahetult enne istungi algust. Volikogu esimees Jaanus Kalev tegi ettepaneku lisada otsus Sõnumitoojas osalemise lõpetamise ning ajalehe osakute võõrandamise kohta päevakorda. Tõnis Väli oli vastu – eelnõud polnud volikogu liikmetele varem välja saadetud ning nii tõsist otsust ei saa tema arvates kergekäeliselt otsustada. Volikogu esimees luges valla põhimäärusest ette, et volikogu liikmete enamuse heakskiidul võib päevakorda täiendada. Häälteenamusega kinnitati eelnõu volikogu päevakorda.

Vallavanem Jüri Lillsoo selgitas, et vallaeelarve tasakaalus hoidmiseks on kaalutud iga kulutust ning otsitud odavamaid alternatiive ka oma ajalehe väljaandmisele. Praegu toetab Anija vald Sõnumitoojat 136 800 krooniga aastas.

Leho Trolla küsis, kus hakkab Anija vald sellisel juhul oma ametlikke teateid avaldama. Vallavanem ei osanud täpselt öelda, kuid arvas: „KOKS ütleb, et peame oma teenuseid osutama kõige soodsamatel tingimustel. Vaatame selle kosilase, kes vähem küsib.“

Andrus Nilisk kahtles, kas mõnes teises väljaandes ametlike teadete avaldamine tuleb ikka odavam ning soovis teada, kui palju loodetakse kokku hoida, kui Sõnumitooja asemel hakataks koostööd tegema mõne teise ajalehega.

„Olen rääkinud Harju Ekspressi ja Harju Eluga, kokkuhoiu igal juhul saavutame, kui palju, ei oska praegu ennustada. Mingid andmed mul on, kuid ma neid veel ei ütleks,“ vastas Jüri Lillsoo.

Ago Pärnamäe küsis, kas on uuritud, kui palju tellitakse Anija vallas Sõnumitoojat, kui palju näiteks Harju Elu. Leho Trolla oletas, et Anija valla inimesed loevad kõige rohkem Sõnumitoojat.

„See on ainuke leht, kuhu pannakse surmakuulutusi, tänuavaldusi ja muud. Ma väga palun, et jätkaksime osalemist selles lehes. Olen kindel, et ka rahvas on teistsuguse otsuse vastu,“ märkis ta.

Ka Urmo Sitsi arvas: „Enne kui uks pauguga kinni lüüa ja sillad põletada, peaks olema midagi paremat asemele.“

Ta tegi ettepaneku korraldada ajalehtede vahel avalik konkurss – vallavalitsus ütleb, kui palju soovib Anija vald saada leheruumi ning selle põhjal küsitakse hinnapakkumisi.

Tõnis Väli pakkus, võiks rääkida kõigepealt Sõnumitooja teiste osanikega: „See on meie enda asutatud leht ning tuleks alles hoida. Ehk on võimalik lehe väljaandmise kulusid kokku hoida.“

Jaanus Kalev selgitas, et tõstatas teema, kuna kuulis – päev pärast volikogu on Sõnumitooja osanike koosolek.

„Just selle diskussiooni algatamiseks pressisin selle täna volikokku, et näha volikogu kui kõrgema võimukandja arvamust, mida siis arvatakse Sõnumitoojast,“ sõnas ta.

„Seda enam, kui läbirääkimised alles homme algavad, on täna imelik Sõnumitoojast välja astuda,“ märkis Urmo Sitsi.

Volikogu esimehe ettepanekul peatati eelnõu menetlemine.

Eelmine artikkelVallad-linnad vähendavad 2009. aasta eelarvete mahtu
Järgmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal