Anija vastlatrallil käis üle 150 inimese

1527

Vastlapäeval said soovijad ka saaniga sõita.
24. veebruaril oli Anija mõisas ja selle ümbruses vastlatrall.

Vastlapäeva idee tuli Triin Rõõmusoksalt ja Julika Väärelt. Perepäeva korraldas Anija mõisas tegutsev MTÜ Koostöökoda koostöös Kehra ja Anija ettevõtlike naistega.

Mõisa ette kogunenud inimesi tervitasid korraldajad ning Kehra noortekoor Riina Riistopi juhendamisel esitas regilaulu. Virve Vilimäe meenutas  vastlapäeva traditsioone.

Riina Riistop viis mõisa aias lastele ja täiskasvanuile läbi ringmänge, Helina Krantsiveer ja Piret Haugas korraldasid spordivõistlusi. Oli näiteks mitmevõistlus, kus tuli kahekesi vallavanem Jüri Lillsoo tehtud kahemehe suuskadel suusatada, joosta, visata täpsust, kaaslast kelgul vedada. Parimatele olid auhinnad – puidust medalid, kohalike inimeste annetatud hoidised, kartulid, porgandid jm. Koduaia saaduseid ning käsitöid sai ka õnneloosi ostes.

„Kairit Korolkova oli ise teinud šokolaadikommi – sulatanud šokolaadi plastiklusikate otsa. Need olid väga populaarsed,“ kiitis korraldustoimkonna liige Pille Kulla.

Mõisas pakuti kohalike naiste tehtud hernesuppi ja vastlakukleid. Seejärel sai kuivatimäel lasta vastlaliugu ning otsida Julika Vääre tehtud poroloonist kukleid.

Vastlatrall lõppes mõisa saalis, esinesid Pille Trolla tantsulapsed, laulis Riina Riistopi lauluansambel, akordionimängija Veera Rebane Raudojalt viis läbi ringmänge. Raamatukogus meisterdasid lapsed Triin Rõõmusoksa ja Julika Vääre juhendamisel maske ning keerutasid vurri.

Trall lõppes vastla kotti ajamise ja parki viimisega.

Pille Kulla kinnitusel käis vastlatrallil vähemalt 150 inimest nii oma vallast, kui kaugemalt – näiteks Raasikult, kuid ka Tallinnast: „Tore, et oli tuldud peredega, vana­emad-vana­isad, emad-isad lastega, ka lausa imikutega vankrites ja kõhukottides.“

Ta rõõmustas ka, et vastla­tralli korraldamises lõi kaasa arvukas seltskond – lisaks nimetatud naistele veel Anneli Väli, Mariliis Tüvi, Tiiu Tüvi, Anni Toomingas, Riina Reinvald-Viinamägi ja Ene Leetus: „Kõik nad tulid appi oma vabast ajast ja tahtest.“

Eelmine artikkelLoksa saalijalgpalliturniiri parim Tallinna Kvadra
Järgmine artikkelVoose külarahvas on järjekordse karjääri vastu