Anija vallavanem ründas Sõnumitooja ajakirjanikku

1465

Anija vallavanem JÜRI LILLSOO lükkas ajakirjaniku vallamaja ukse taha.

Reedel, 11. septembril ootas Sõnumitooja ajakirjanik Külli Koppelmaa kella 13.40 paiku Anija vallamajas valla valimiskomisjoni avalikku koosolekut, kus loositi valimisnimekirjade järjekord.

Vallamajja sisenenud vallavanem Jüri Lillsoo hakkas ajakirjanikku süüdistama, tõmbas ta toolilt püsti ja vedas välisukse poole karjudes: „Raisk, mida sa siin istud, kao siit minema, ma teile niikuinii ei maksa, mine istu Raasiku vallamajas.”

Ajakirjanik rabeles end lahti küsides, kas vallavanem annab endale aru, mida teeb, vallamaja on avalik koht, mitte eraasutus. Kuid vallavanem ei kuulanud, vaid lükkas ajakirjaniku ukse taha.

Külli Koppelmaa: „Vestlesime valla väärteomenetleja Sergei Dõmšaga. Vallavanem lausus möödudes, et ära räägi talle midagi, ta kirjutab meist ainult halvasti. Küsisin, mida halvasti kirjutasin. Ta vastas, õpetajate palkade kohta oli lehes, et vald vähendas töötasusid, kuigi vähendas riik. Selgitasin, et kirjutasingi, vald oli sunnitud palku vähendama, kuna seda tegi riik ja samamoodi vähendati õpetajate töötasusid teistes valdades. Siis karjus Jüri Lillsoo: „Kuidas sa aru ei saa! Kuidas need ajakirjanikud kõik on nii idioodid, et ei saa aru, mida neile räägitakse!“ Vastasin, äkki on mõnikord asi lugejas, et ta pole võibolla korralikult lugenud.”
 
Peale Sergei Dõmša sattus juhtunut nägema ka Anija vallasekretär, valimiskomisjoni esimees Annika Voosel. Mõne minuti pärast kutsusid Annika Voosel ja valimiskomisjoni liige Marianne Leis ajakirjaniku vallamajja tagasi, et ta saaks osaleda komisjoni koosolekul. Kui see lõppes, astus Jüri Lillsoo Külli Koppelmaa juurde sõnades, et tahab tema ees vabandada.

Jüri Lillsoo kommenteeris Sõnumitoojale: „Selgitasin Külli Koppelmaale, milline on surve igalt poolt. See on psühhoterror, neljapäeval nägin vallamajas ajakirjanikku ja reedel jälle. Ta nagu jälitaks mind. Palusin tal lahkuda, kogu aeg on lehes artiklid, mille pealkirjad on negatiivse mainega.”

Esmaspäeval, 14. septembril sai Põhja politseiprefektuur  Sõnumitooja peatoimetaja allkirjaga e-kirja väärteomenetluse algatamiseks. Õhtul kinnitati politseist, et avaldus on registreeritud.   

Eelmine artikkelKem­ba külast leiti mürsk
Järgmine artikkelLilli seltsimaja ehituseks koguti ligi 25 000 krooni