Anija vallavalitsus tänas haridus- ja kultuuritöötajaid

4033
Tänavu Anija vallavalitsuse tänukirja pälvinud haridus- ja kultuuritöötajad koos vallavanemaga. Esireas VERONIKA SILIVASK, KRISTINA SIRKAS, OLGA JUGOLAINEN, TATJANA SOZIN ja KAISA TIISMAA, taga SIRJE JÕE, TIINA NÕLVAK, SIGNE ARRAS, EPP RAUDKIVI, ANU JÜRIÖÖ, VALENTINA SIREL, ENDLA GELLERT, ARVI KAROTAM ja MARE VILLEMSOO

Reedel, 2. oktoobril oli Kehra gümnaasiumi aulas Anija valla haridus- ja kultuuritöötajate pidu.

Peole oli kutsutud umbes 150 koolide ja lasteaedade õpetajat, kultuuritöötajat ja noortejuhte – kõik need, kes tegelevad Anija vallas laste ja noorte kasvatamise, õpetamise ja juhendamisega.
Kokkutulnuid tervitasid Hiiu naine ehk Ruth Lille ja Anija Eit ehk Sirje Põlendik valla kultuurikeskusest.
„Hiiumaal käib naeste võim kõigest üle, kui aega on, antakse meestele ka sõna,“ ütles Hiiu naine ning kutsus õpetajaid-kultuuritöötajaid tervitama vallavanem Arvi Karotami.
Vallavanem märkis – kui mõtleb, kelle ees võtab alati mütsi maha, siis on see õpetaja.
„Õpetajad on meile kõigile olnud kogu elu suunajad ning kogemuste ja tarkuse jagajad. Õpetajate soovitusel ja eeskujul oleme me paljud valinud omale edaspidise koolitee ja elukutse. Ka mina olen seda teinud,“ rääkis ta.
Arvi Karotam tänas kõiki haridus- ja kultuuritöötajaid ning tunnustas vallavalitsuse tänukirjaga neid, kes on viimase aasta ja varasemate aastate jooksul paistnud õpetajana silma ja olnud kolleegidele eeskujuks. Koos abivallavanem Marge Rajaga andis ta 15le Anija valla õpetajale ja kultuuritöötajale vallavalitsuse tänukirja.
Tänukirja pälvisid eduka töö eest Kehra gümnaasiumi õpetajana ja seoses tööjuubeliga 35 aastat Kehra koolis töötanud algklasside õpetaja Epp Raudkivi, 30 aastat seal töötanud vene keele ja kirjanduse õpetaja Tatjana Sozin, 25 aastat Kehra koolis töötanud senine õppealajuhataja ja praegune inglise keele õpetaja Airi Poom, 15 aastat samas töötanud algklasside õpetaja Sirje Jõe ning 10 aastat Kehra koolis töötanud bioloogia, geograafia ja keemiaõpetaja Olga Jugolainen. 25 aastat Kehra koolis töötanud eesti keele ja kirjanduse õpetaja Margarita Kuusmaa sai tänukirja omaloomingulise näidendi lavastamise eest ja seoses tööjuubeliga  ning inglise keele õpetaja Signe Arras Kehra gümnaasiumi õpilaste heade tulemuste eest olümpiaadidel.
Alavere koolist tunnustati Endla Gellertit eakohase, turvalise ja üldiselt positiivselt mõjuva õpilaskeskkonna loomise eest Alavere põhikooli pikapäevarühmas.
Lasteaiaõpetajatest pälvisid tänukirja Anu Jüriöö Alavere lasteaiale pühendatud 30 aasta ning ettevõtlikkuse ja loova töö eest, Kaisa Tiismaa silmapaistva panuse eest Lepatriinu muusikaelu edendamisel ja laste õpetamisel ning Valentina Sirel proffessionaalse töö ning panuse eest laste kasvatamisel ja õpetamisel Lastetares.
Tänukirjaga peeti meeles veel Mare Villemsood töö eest Kehra kunstidekooli kunstiõpetajana ning laste, noorte ja täiskasvanute kunstiõpingute eestvedamise eest Anija vallas, valla keskraamatukogu juhatajat Tiina Nõlvakut Anija valla keskraamatukogu töö edukate ümberkorralduste ja innovatiivsuse eest ning Kehra noortekeskuse noortejuhte Kristina Sirkast noortele suunatud aktiivse projektialase tegevuse eest noorte infotehnoloogilise huvi arendamisel ja Veronika Silivaski aktiivse projektialase tegevuse eest üleriigilise puu- ja köögiviljade kampaania läbiviimisel Anija vallas.
„Mul on hea meel, et saime anda tänukirju nii palju. See näitab, et meil on piisavalt tunnustustväärivaid inimesi,“ rõõmustas Marge Raja.
Ta selgitas Sõnumitoojale, et ettepanekuid tänukirja saajate kohta tegid allasutused, vallavalitsus valis neist välja enim silmapaistnud töötajad: „Lähtusime kolmest kriteeriumist: esiteks soovisime tunnustada neid, kellel olid tänavu tööjuubelid, teiseks neid, kes on eelneva aasta jooksul paistnud millegi positiivsega silma ja tunnustasime ka neid, kes on lihtsalt väga tublid ja edukad töötajad.“
Vallavanem soovis tänukirja saanud inimestele ja kõigile teistele Anija valla haridus- ja kultuuritöötajatele edu, tervist, armastust ja teadmiste jagamise soovi.
„Soovin, et eelolev aasta ja kõik aastad, mil meil on võimalus koos töötada, oleksid Anija valla jaoks edukad ning et meie lapsed saaksid siin hea hariduse,“ lausus ta.
Pärast ametliku osa lõppu said Anija valla haridus- ja kultuuritöötajad näha nii Soome kui Eesti lavadel populaarsust võitnud Paavo Piigi eksperimentaalset kontsert-etendust „Diiva“, milles näitles-laulis metsosopran Annaliisa Pillak, klaveril saatis Siim Selis.
„Kui eelmisel aastal viisime teid teatrisse, siis sel korral tuli teater meile külla,“ lausus vallavanem ning kinkis esinejaile Anija Eided ehk kohvikannusoojendajad.
Peole kutsutuile pakuti Kehra kooli kokkade valmistatud praadi, esinesid veel Pärnu linnaorkestri muusikud.