Anija vallavalitsus paneb vandaalide tabamiseks välja preemia

1049

Anija vallavalitsus lubab 1000 eurot preemiat info eest, mis viib viimasel ajal Kehras vandaalitsenud isikute tabamiseni.

Mais pandi põlema Anija vallamaja ukseesine, eelmise nädala öösel vastu neljapäeva oli süütamine Konsumi kaupluse territooriumil. Pühapäeva öösel vastu esmaspäeva on vandaalid väänanud kõveraks või lõhkunud Kehras paarkümmend liiklusmärki, teeviita ja tänavasilti.
Abivallavanem Urmo Sitsi sõnul  on  vallavalitsuse  soov,  et  vandaalid ei jääks karistuseta ning on seetõttu valmis välja panema preemia, mis viib nende tabamiseni.
„Tahame, et Kehras ja Anija vallas säiliks turvalisus ning me ei peaks enam kulutama raha selliste tegude tagajärgede likvideerimiseks. Kõigil, kes midagi nägid või kuulsid, palume pöörduda minu või väärteomenetleja poole. Vahendame info politseile ja tagame inimeste anonüümsuse. Vajalikud kontaktid saab valla koduleheküljelt. Võib ka otse politseisse pöörduda, kuid on palve – andke infot tõesti siis, kui midagi nägite-kuulsite, mitte kuulujuttude põhjal,“ ütles ta.
Sel nädalal kohtuvad vallavalitsuse esindajad politsei juhtkonnaga, et arutada, mida teha edasi: „On näha, et tegu on laiaulatuslike vandaalitsemistega ning näib, et tegijad saavad julgust vaid juurde. Pole mõtet jääda ootama järgmisi „vägitegusid“.“