Anija vallavalitsus jagas õpetajatele tänukirju

4080
Näituse avamisel Jõhvi kunstikooli galeriis: Kuusalu Kunstide Kooli õpilased EMILIA VALGISTE, MARIE TRUUS, ANETE SAMELSELG ja EEVA-MARIA JÕESALU.

Anija valla haridus- ja kultuuritöötajate ühine pidu toimus Kehra gümnaasiumi aulas reedel, 7. oktoobril.

Anija valla koolide, lasteaedade, raamatukogude, rahvamajade ja noortekeskuste töötajaid tervitasid vallavanem Arvi Karotam ja abivallavanem Marge Raja.
„Kui kolm aastat tagasi tulin siia valda tööle, võtsin üheks eesmärgiks, et hakkame tublimaid inimesi regulaarselt kokku kutsuma ja tunnustama. Nüüd on hea meel, et meie vallas on nii palju tublisid inimesi, keda on märgatud ka oma koduvallast kaugemal,“ ütles vallavanem tervituskõnes.
Ta märkis, et õpetajad on maa sool, kellele on ta alati vaadanud alt üles: „Õpetaja on see, kes teeb inimesed targemaks ning mida muud me vajame, kui tarkust, et elus hakkama saada ja läbi lüüa.“
Arvi Karotam rõõmustas, et sellel aastal on õnnestunud haridusasutustesse palju investeerida ning kinnitas, et see töö jätkub ka järgmistel aastatel, mil on kavas lõpule viia Lastetare ning Kehra kooli algklasside ja kunstidekooli hoone fassaadi remont, täielikult renoveerida Alavere lasteaed.
Möödunud õpetajate päeva puhul tänasid Arvi Karotam ja Marge Raja Anija vallavalitsuse tänukirjaga 21 õpetajat-kultuuritegijat, kellel täitus tänavu tööjuubel või paistsid silma mõne ettevõtmisega. Tänukirja said Alavere põhikooli direktor Renna Reisi, õpetajad Hille Kilk ja Anu Ruus, Kehra gümnaasiumi õpetajad Marju Vahtramäe, Merike Inno, Signe Arras, Raissa Rikkinen, Anne Tammaru, Irja Vaatmann, Kati Lillemets ja Maire Normak, Alavere lasteaia Mõmmila õpetajad Eeli Malts ja Egle Nõmper, Kehra lasteaia Lastetare õpetajad Helle Lepp ja Krista Ehanurm, Kehra lasteaia Lepatriinu õpetajad Ulvi Umalas ja Ruta Veiler, Kehra kunstidekooli õpetaja Margus Mõttus, MTÜ Põrguvärk eestvedajad Annely Pakkane ja Silva Laupa ning Kehra rahvamaja linetantsurühma Kantriroosid juhendaja Veera Rebane.
„Õpetaja ei tee üksi midagi. Kui su ümber on head kolleegid ning meeldiv ja toetav seltskond, jõuad kõike,“ lausus tänukirja vastu võttes tänavune Harjuma aasta klassiõpetaja nominent, Kehra gümnaasiumis 30 aastat töötanud algklassiõpetaja Maire Normak.
Kehra kooli saalis olid kaetud lauad, peole tulnutele pakuti õhtusööki, esines kaitseväe orkester, laulsid ja nalja viskasid Peeter Kaljumäe ja Alar Haak.

Kehra koolis külalisõpetajad
Õpetajate päeval, 5. oktoobril kutsuti Kehra kooli 3.-9. klassile tunde läbi viima lapsevanemaid, vilistlasi ja vallavalitsuse töötajaid. Üleskutsele reageerisid 20 inimest, õpetajatööd katsetasid Velko AV juhataja Peep Kask, Kehra Käsipalliklubi mänedžer Rene Kaalo, Anija Valla Spordimaailma tegevjuht Mihkel Kuuse, üle-eestilise poistekoori Kalev dirigent Indrek Vijard, aga ka vallavanem Arvi Karotam ja valla finantsjuht Liivi Hansen.
Põhikoolile neli geograafiatundi andnud Arvi Karotam ütles, et püüdis lastele anda edasi väärtusi, mida pakub reisimine: „Kutsusin neid üles, et läheksid võimaluse korral välismaale õppima. Õpilased rohkem kuulasid, kui soovisid ise rääkida. Nende jaoks oli see teema ehk veidi uus, kuigi paljud neist on juba ka maailma näinud ja käinud mitmes välisriigis. Minu sõnum oli – selleks, et saada aru, kui hea on elada Eestis ja meie vallas, peab vahepeal käima tutvumas ka muu maailmaga.“
Kehra kooli 1.-2. klassile andsid õpetajate päeval tunde abituriendid, 10.-11. klassi õpilased olid sel päeval õpetajad Lastetare lasteaias. Kehra gümnaasiumi päris­õpetajad veetsid pidupäeva Anija mõisas, kus neile oli kontsert ja kohvilaud.

Eelmine artikkelRahvalt küsimise nädal
Järgmine artikkelKuusalu Kunstide Kooli kunstiosakonna õpilaste tööde näitus Jõhvi galeriis