Anija vallast pääses Harju Laululapsele 4 last

1306

Konkursist „Anija valla laululaps 2016“ võttis osa 25 noort lauljat.

Pühapäeval, 17. aprillil Kehra gümnaasiumi aulas toimunud konkursil valiti Anija valla tänavused parimad laululapsed, kes lähevad võistlema Harjumaa laululapse konkursile.
Vallakonkursil oli sel aastal 25 osavõtjat.
„Osalejaid oli vähem kui eelmistel aastatel, kuna lasteaedadest ei olnud ühtegi last, samuti gümnaasiumiõpilasi,“ ütles lauluvõistluse korraldaja, valla kultuurikeskuse juhataja Ruth Lille.
Noori lauljaid hinnanud žüriisse kuulusid Kuusalu keskkooli muusikaõpetaja ja koorijuht Taavi Esko, Viljandi Kultuuriakadeemia koolimuusika osakonna juht ja lauluõpetaja Hedi-Kai Pai, Tallinna Kanutiaia Noortemaja ja Peetri lasteaia-põhikooli lauluõpetaja Riina Riistop, Kehra gümnaasiumi muusikaõpetaja ja kooride dirigent Genri Tron ning Tallinna muusikakeskkooli õpilane, üleriigilise laulukonkursi „Solistica“ kahekordne Grand Prix võitja Susanna-Reti Räim.
Kuna kõige nooremas ja vanemas vanusegrupis ehk 3-4aastaseid ja 16-18aastaseid lauljaid ei olnud, selgusid parimad neljas vanuserühmas.
5-6aastaseid osales 3. Neist parimaks tunnistati ja maakonna lauluvõistlusele pääseb Minna Marie Truus Pillapalust. Tema lauluõpetaja on oma ema Kätlin Truus.
7-9aastaseid lapsi võistles 8. Võitis Kehra poiss Hendrik Lillsoo, kelle lauluõpetaja on Heli Karu. Silmapaistva esinemise eest anti välja kaks eripreemiat – Marianne Vijardile ja Meribel Margatile. Ka nende õpetaja on Heli Karu.
10-12aastaseid noori lauljaid osales kõige rohkem, 12. Harjumaa laululapse konkursile läheb Kehra tüdruk Carmen Kaalo, kelle õpetaja on samuti Heli Karu. Eripreemia ilmeka esinemise eest sai Heli Karu õpilane Laureen Ots ja erilise musikaalsuse eest Silver Piiroja, kelle lauluõpetaja on Airi Allvee.
13-15aastaseid võistles 2, edasi pääses Keijo-Johann Norden Kehrast. Eripreemia sai Gette Mägi. Nad mõlemad on Heli Karu õpilased.

Eelmine artikkelArukülas on tantsitud rahvatantsu 40 aastat
Järgmine artikkelLoksa linn müüb endise Ramo poe maja