Anija vallas said nädala jooksul kaks naist vanemaks kui 100 aastat

2138
104aastane EMILIE NEUHAUS.
104aastane EMILIE NEUHAUS.
Vallavanem ARVI KAROTAM koos pühapäeval 103aastaseks saanud HELMI TELGMAAGA.
Vallavanem ARVI KAROTAM koos pühapäeval 103aastaseks saanud HELMI TELGMAAGA.

Eelmisel nädalal tähistasid 104. sünnipäeva Kehras elav EMILIE NEUHAUS ning 103. sünnipäeva HELMI TELGMAA.

„Arvan, et oleme Eesti valdade seas nii eakate inimeste arvult esirinnas,“ sõnas tänavu juba nelja vähemalt saja-aastast prouat õnnitlemas käinud Anija vallavanem Arvi Karotam.
Ta märkis, et järgmisel aastal saab Anija vallas veel kaks naist 100aastaseks ning oletas, et sealne elukeskkond soosib pikaealisust.
Eelmisel nädalal tähistasid sünnipäevi koguni kaks üle 100 aastast Kehra elanikku. Neljapäeval, 2. oktoobril käisid vallavanem ja sotsiaaltöötaja Airi Hõrrak õnnitlemas valla vanimat kodanikku, 104. sünnipäeva tähistanud Emilie Neuhausi.
Emilie Neuhaus sündis 1910. aastal Padisel viielapselises peres. Anija vallas elab ta 1940. aastast, töötas Kehra sovhoosis brigadirina ja jäi 1965. aastal pensionile. Praegu elab Emilie Neuhaus koos tütar Anne Soosaare perega. Eakas proua on sünnitanud ka kaks poega, neist noorim suri varakult. Poeg Kuulo Neuhaus on 14kordne Eesti meister mootorratta ringrajasõidus.
Esmaspäeval, 6. oktoobril käis Arvi Karotam koos abivallavanem Marge Rajaga õnnitlemas päev varem 103. sünnipäeva tähistanud Helmi Telgmaad.
Helmi Telgmaa sündis 1911. aastal Raplamaal Juuru vallas oma vanemate ainsa lapsena. Ta töötas Juuru vallavalitsuses ja hiljem täitevkomitees. 1954. aastal valiti ta Kehra alevisekretäriks, sellel kohal töötas Helmi Telgmaa väikese vaheajaga kokku 15 aastat. Pensionärina jätkas alevi täitevkomitees kantseleitöötajana kuni 1. juulini 1988. Tal on kaks last, tütar ja poeg. Poeg Juhan Telgmaa on endine majandijuht ja poliitik.
Vallavalitsuse töötajad viisid auväärses eas naistele kingiks rahalise preemia ja lilled, vallavanem laulis neile sünnipäeva puhul õnnitluslaulu.
„Nii Emilie Neuhaus kui Helmi Telgmaa on väga vitaalsed, saavad iseendaga kenasti hakkama. Nad mõlemad nimetasid oma pika ea saladusena seda, et neid ümbritsevad head ja abivalmid lapsed, lapselapsed ja teised lähisugulased,“ rääkis Arvi Karotam.
Ta lisas: „Helgi Telgmaa elab üksi ja teda võib sageli näha jalutamas ning poes sisseoste tegemas. Vanaproua ütles, et ammutab endasse elust ja ümbritsevast kõike positiivset, vaatab ja kuulab telerist klassikalise muusika kontserte. Emilie Neuhausil oli hästi meeles oma 100. sünnipäev, mille korraldas vallavalitsus Kehra rahvamajas. Lubasin talle, et tema 105. sünnipäev tuleb taas rahvamajas.“

 

Eelmine artikkelAnija toidukoolitusest kasvab välja kokandusring
Järgmine artikkelKurgla rada sai motokrossivõistluse ajaks uue hüppekoha