Anija vallas plaanitakse avada suvine lasteaiarühm

1884

Kui on vähemalt 10 soovijat, avab Anija vald juulis ülevallalise lasteaiarühma.

Siiani on Anija valla kolmes lasteaias – Kehra Lastetares ja Lepatriinus ning Alavere Mõmmilas olnud juulis kollektiivne suvepuhkus. Sel aastal plaanib vallavalitsus koostöös lasteaedadega läbi viia pilootprojekti – lastele, kelle vanemad soovivad neid ka juulis lasteaeda tuua, avatakse Lepatriinu lasteaias eraldi rühm.
„Kuna viimastel aastatel on küsitud, miks on valla kõik lasteaiad juulis suletud, ootame lapsevanematelt avaldusi. Kes soovib, et laps käiks lasteaias ka juulis, peab oma lasteaia direktorile esitama 2. märtsiks põhjendatud avalduse,“ rääkis abivallavanem Marge Raja.
Avaldust peetakse põhjendatuks, kui lapsevanemad käivad juulis tööl ega saa tööandjalt puhkuseks luba või on nad Töötukassa andmetel tööotsijad. Tööandjalt ja Töötukassalt tuleb sel juhul võtta kirjalikud tõendid, et töötajale ei ole võimalik juulis puhkust lubada või on ta sel ajal hõivatud aktiivse tööotsimisega.
„See võib tunduda pisut kitsarinnaline, kuid püüame õppida Raasiku valla eelmise aasta kogemusest ja ennetada olukorda, kus algul on juuliks lasteaiakoha soovijaid palju, kuid lõpuks tuuakse lapsi lasteaeda tunduvalt vähem. Soovime, et inimesed mõtleksid oma suveplaanid põhjalikult läbi ning avalduse teeksid tõesti vaid need, kellel on juuliks lasteaiakohta vaja,“ ütles abivallavanem.
Ta selgitas, et avaldused tuleb esitada märtsi alguseks seetõttu, et märtsi lõpuks tuleb tööandjal kinnitada suvised puhkusegraafikud, Lepatriinu lasteaia töötajate puhkuste aeg sõltub sellest, kas avatakse suvine lasteaiarühm või ei.
Vallavalitsuse tingimus on, et vanemad, kes toovad lapse juulis lasteaeda, peavad neile võimaldama 2015. aasta jooksul vähemalt neli nädalat puhkust lasteaiast, soovituslikult teistel suvekuudel, siis pole aktiivset õppetööd.
„Tingimus pole seatud kellegi kiusamiseks, mõtleme lastekaitse aspektist – ka lapsel on vaja lasteaiast puhata,“ märkis Marge Raja.
Suvine kolme lasteaia ühine rühm töötab juulikuus esmaspäevast reedeni kella 8-17. Kuna juulis lasteaeda teenindav Kehra gümnaasiumi köök ei tööta, peavad vanemad panema lapsele kaasa lõunasöögi ja õhtuoote, mida on võimalik lasteaias soojendada.
Juulis on lasteaia kohatasu sama, mis ülejeäänud kuudel: ühe-kahelapselise pere lapse eest 24 eurot, kolmelapseliste perede lapse eest 22 eurot ning nelja ja enama lapselise pere lapse eest 17 eurot.
Suvine lasteaiarühm avatakse, kui on tulemas vähemalt 10 last.
„Kogusime eelnevalt meie kolmest lasteaiast infot ja prognoosime, et suverühma võib tulla kuni 20 last,“ sõnas Marge Raja.
Vallaeelarvele tähendab suvise lasteaiarühma avamine 3000 euro suurust kulu.

Eelmine artikkelRaasiku vald valib parimad vaatamisväärsused
Järgmine artikkelViinistu mereseminar – tegelege kalapüügi turismiga