Anija vallas pinnatakse neli kruusateelõiku

1240

Sel nädalal valitakse Anija valla teede pindaja, töö tehakse ära septembri jooksul.

Anija vallavalitsus korraldas riigihanke valla teedel pindamistööde tegija leidmiseks. Majandusspetsialist Toomas Reisi selgitas, et teede remondiks vallaeelarves kavandatud raha eest on veetud teedele kruusa ja hööveldatud, kuid investeeringute rahast on kavas kruusateed pinnata. Sellega muudetakse teed tolmuvabaks.
„Maanteeamet soovib aastaks 2030 teha kõik riigile kuuluvad kruusateed tolmuvabaks, ka meie suund on hakata kruusateid järk-järgult pindama ning hoidma sellega järgmistel aastatel kokku kulutusi teede tolmutõrjele,“ lausus ta.
Taastusremondi käigus pinnati augustis üle Voose-Saia tee ja Nirgu tee, kus oli väga palju auke, mida tuli seni igal aastal lappida. Toomas Reisi kinnitas, et pindamine annab kruusateele uue kvaliteedi: „Teele veetakse peale õhuke kiht killustikku, siis pannakse sideainet ehk bituumenemulsiooni, peale veel kaks killustikukihti mille vahele samuti sideaine ning kõik see rullitakse.“
Anija valla tänavuses eelarves oli külade kruusateedele pealeveoks  eraldatud 30 000 eurot. Kuna Kaunissaare-Kehra kergliikustee ehitamist sel aastal ei alustata, jäi raha üle ning teede pindamiseks on kokku 50 000 eurot. Kavas on pinnata neli teelõiku, kokku 2,5 kilomeetrit. Alaveres pinnatakse 380 meetrit Kose maanteed alates aiamaade juurest Kalda maaüksuse poole. Parila-Salumäe tee kesk­osast on plaan pinnata 1,5 kilomeetri pikkune lõik.
„Kui tegime eelmisel sügisel vallateedel liiklustiheduse loendust, selgus, et sellel teel oli kõige suurem koormus, sealtkaudu sõidab ka Raasiku koolibuss,“ põhjendas majandusspetsialist.
Veel pinnatakse 470 meetrit mulluste loendusandmete põhjal liiklussageduselt järgmist, Pikva -Pikaveski teed alates Kose-Jägala maanteest ning 225 meetrit Lehtmetsa külas Suurekivi tee lõpp.
„Niisugused on plaanid, aga kui hinnapakkumised lähevad meie võimalustest kallimaks, peame millestki loobuma,“ ütles Toomas Reisi.
Riigihange kruusateede pindaja leidmiseks kestab 2. septembrini. Majandusspetsialisti sõnul on soov veel sel nädalal valida välja parim pakkuja ja sõlmida temaga leping, pindamine peab olema tehtud septembri lõpuks.
Sel aastal on plaanis teha korda veel Lastetare lasteaia õueala, kuhu pannakse uus asfalt ja ehitatakse sadeveekaevud, koos projekteerimisega läheb see maksma umbes 50 000 eurot. Alavere rahvamajast lasteaiani rajatakse paralleelselt sõiduteega kõnnitee ja laiendatakse parklaid. Alavere kõnnitee jaoks on eelarves 15 000 eurot.

Eelmine artikkelPiibe maantee äärde tulevad parkla ja Anija Eit
Järgmine artikkelSeakatk, pagulased ning algav kooliaasta