Anija valla teede hooldajad on valitud

1607

Anija vallavalitsus valis riigihankega suviste teehooldus- ja remonditööde tegijad.

Lihthange valla teede hooldus- ja remonditööde tegemiseks aprillist novembri lõpuni jagati kolme ossa – eraldi otsiti teede hööveldajat, tolmutõrje tegijat ning teeäärse rohu ja peenvõsa niitjat. Kokku tehti neli pakkumust.

Kruusateede höövliga profileerimiseks ehk greiderdamiseks tegi soodsaima pakkumuse Teede-  ja Keskkonnaehituse OÜ, kelle hind on 38,3 eurot tund.
Tolmutõrjeks pakkus parimat hinda Teho Eesti Teehoolduse OÜ – 0,176 eurot ruutmeeter. Rohu ja peenvõsa niitmise odavaima pakkumise tegi FIE Otti Talu, selle hind on 59 eurot hektar.

Valla majandusspetsialist Toomas Reisi ütles, et tolmutõrjet kaltsiumkloriidi lahusega tehakse üks kord aastas, kevadel ning kindlates kohtades – suurema transiidiga kruusateedel, kus majad on lähedal, maksimaalselt 50-100 meetri kaugusel: „Igal pool tolmutõrjet teha ei saa, on liiga kallis, näiteks tupikteede juures. Küsitakse küll, aga kui tee viib ühe-kahe majani ning sinna sõidavad vaid nende elanikud, soovitame pigem sõita aeglasemalt.“

Greiderdamine on kavas enamasti kaks korda, kevadel ja sügisel, kuid vajadusel tehakse ka üks-kaks korda rohkem. Hööveldatakse kõiki kruusateid, kus on arvestatav liiklustihedus. Sellega alustatakse Toomas Reisi kinnitusel kohe, kui hanke võitjaga leping allkirjastatud ning ilm lubab.

„Talve esimene pool oli vesine ja lõhkus teid kõvasti,“ märkis ta.

Teeäärset võsa on enamasti niidetud kaks korda aastas – jaanipäeva paiku ja hilissügisel enne lume tulekut.

Eelmine artikkelTaotletakse raha Raasiku veetorni projektile
Järgmine artikkelTAMBERGI „Odüsseuse“ esietendus Kuusalus – Eesti tasemel kultuurisündmus