Laupäeval, 14. aprillil tähistas Raasiku rahvamaja naisrühm Raasiku Rõõmulised 5. sünnipäeva.
Sünnipäeva peeti kontserdiga „5 aastat tantsu“. Peale Raasiku Rõõmuliste esinesid rahvatantsurühmad koduvallast ning naabervallast Anijalt. Tund aega kestnud kontserdi jooksul tantsisid peale juubilari veel Raasiku memmederühm Krõõt, segarühm Lapulised Arukülast, Anija valla segarühm ning Kehra naisrühm Kadrel.
Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga ütles, et tema soov on hakata kõiki rahvatantsurühmade sünnipäevi tähistama kontserdiga, kus esinevad erinevad rühmad: „Et saaksime tihedamini panna selga oma rahvariideid ning näeksime ka, kuidas teised tantsivad.“
Pärast kontserti andis vallavanem Aare Ets Raasiku Rõõmuliste juhendajale Janne Kuusklale vallavalitsuse tänukirja.
Viie aasta jooksul mitu juhendajat
Raasiku rahvamaja endine juhataja Margit Eerik ütles Sõnumitoojale, et initsiatiiv viis aastat tagasi rahvatantsurühma luua tuli temalt: „Proovitud sai mitmeid erinevaid variante, lühikest aega käis koos folkloorirühm, kus õppisime rahvalaule ja -tantse. Kuid siis tekkis minu ümber seltskond aktiivseid ja tantsuhuvilisi naisi eesotsas Raasiku lasteaia kasvatajatega. Nende abiga saime naisrühma kokku.“
Rühma esimene juhendaja oli lasteaia endine juhataja Urve Jõhvik. Tema järel juhendas rahvatantsunaisi Sirje Saluste, siis Anu Mäeorg ning alates 2009. aasta sügisest Janne Kuuskla, kes ise tantsib Anija valla segarühmas.
„Mind oli Raasikule varem juba kaks korda kutsutud, kuid ütlesin ei. Mul ei olnud unistust õpetada rahvatantsu, aga pärast 2009. aasta tantsupidu sain Universumist justkui sõnumi, et hakkan juhendajaks,“ rääkis Janne Kuuskla.
Nüüd juhendab ta ka Raasiku memmesid ning laste tantsurühmi Raasikul ja Kehras.
„Rõõmulised on väga tublid, särtsakad ja lustakad naised. Neid on palju, seitse paari, ning proovides on nad peaaegu alati sajaprotsendiliselt kohal.
Võrreldes 2009. aastaga on edusammud suured – kui algul saime kolme kuuga esimesest tantsust selgeks kaks tuuri, siis eelmisel sügisel sama ajaga juba kaks tantsu. Nendega on vahva töötada. Ükskõik, mida neile pakun, tulevad nad kohe kaasa. Oleme käinud teatetantsul, kolm korda Viljandis talvisel tantsupeol,“ jutustas õpetaja, kes sellest aastast õpib ise rahvatantsujuhiks.
Püsiv koosseis
Suurem osa 14st tantsijast on Raasiku Rõõmulistes algusest peale. Kõige vanem tantsija on üle 60, noorim vaevalt 30.
„Põhiliselt on meil 40-50aastased naised ning kõik oleme Raasikult,“ sõnas rühma vanem Merle Tõnnus.
Ta lisas, et tantsimine on naistele puhas rõõm ja lõõgastus argipäevast: „Janne on super juhendaja, meie päikesekiir.“
Peale Merle Tõnnuse tantsivad Raasiku Rõõmulistes Valentine Kuuskmäe, Annika Sõmer, Aivi Eesalu, Piret Kangur, Marina Koppen, Eve Järvetar, Eve Olek, Anne Vislapuu, Sirje Õismaa, Annela Arike, Sveta Ahven, Saima Sõmer ja Signe Saarum.
Proove tehakse kord nädalas poolteist tundi, enne esinemisi kaks korda nädalas.
„Oleme esinenud jaanipäevadel, valla tantsupäevadel, varem „Unustatud mõisade“ raames Pikaveres ja Anijal,“ loetles Merle Tõnnus.
Janne Kuuskla ütles, et tantsupeole jõudmist pole sihiks seatud: „Praegune eesmärk on koos käia ja areneda. Et suurele peole pääseda, ei ole meil veel korralikke rahvariietekomplekte, ka tantsuoskus vajab lihvimist, kuigi iga aastaga on see läinud paremaks. Mina olen nüüd hakanud rohkem tähelepanu pöörama sammudele – kuidas eesti rahvatantsu õigesti tantsida.“