Anija valla tantsu- ja laulupeol osales neli põlvkonda

1491

Ettevalmistused algasid nädal varem esmaspäeval Kehra gümnaasiumi ees tantsuproovidega.

Laupäeva, 11. mai hommikul võis näha Anija vallavolikogu esimeest Jaan Oruaasa puhastamas luuaga Kehra gümnaasiumi esist. Plats tuli valla teiseks laulu- ja tantsupeoks korda seada. Seekord kandis pidu pealkirja „Kodu, me kullane“.

Laupäeval koguneti 15 minutit enne keskpäeva rongkäiguks Kehra rahvamaja ette, et liikuda laulu ja tantsuga kooli poole.

Gümnaasiumi peahoone trepi­esisel ootas peolisi kunstidekooli puhkpilliansambel. Lauljaid-tantsijaid oli ligi 300. Neist 214 lähevad esinema ka Keilasse Harjumaa tantsu- ja laulupeole.

Lisaks lauljatele-tantsijatele oli Kehra gümnaasiumi ette kogunenud ligi 150 pealtvaatajat. Kõik pingid hõivati kiiresti, lõpuks istuti murule. Kava oli pikk, päev päikeseline, läbi tantsiti ja lauldi 30 etteastet. Esinesid isetegevuslased üle kogu valla.

Laine Loidap memmede tantsurühmast Kadri kiitis, et sel aastal on palju toredam: „Gümnaasiumi ees on ruumi ja valgust rohkem, eelmisel aastal oli pidu rahvamajas ja sadas vihma. Ilmaga meil täna vedas.“

Ühendkoor esitas laulu „Isamaa ilu hoieldes“, mille lõpus hõikas keegi noortest lauljatest: „Õpetaja, meil jäi üks salm vahele!“ Selle peale käis sagin ja naer läbi publiku.

Pärast etteasteid tänas vallavanem Tiit Tammaru koos Anija valla kultuurikeskuse juhi Ruth Lillega kõiki kaasateinud ringide juhendajaid.

„Ringijuhid tulevad pärast igapäevast tööd, et anda edasi oma tantsupisik või laulunoot lastele või täiskasvanutele. See on võimas. Neid tuleb selle eest tunnustada,“ ütles Ruth Lille, lisades, et aasta otsa on susse kulutatud Anija valla erinevates rahvamajades.

„Nüüd on aeg seda teistele näidata. Kuna kõik ei saa minna Keilasse, siis tuleb Anija valla elanikel tulla päris oma peole. Tähtis on hoida alal tantsu- ja laulutraditsiooni mitme põlvkonnaga koos ühel platsil. Oluline on kanda pärandit, mis meile kaasa antud.“

Vallavanem Tiit Tammaru avaldas lootust, et valla laulu- ja tantsupidu saab traditsiooniks: „Meie lauljad on laulnud taeva pilvedest puhtaks ja tantsijad tantsinud päikese taevasse.“

Anija mõisa raamatukoguhoidja Pille Kulla tänas Ruth Lillet pärast viimast tantsu „Oige ja vasemba“ peo korraldamise eest: „Pisar tuli silma, nii ilus päev oli.“

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu külas
Järgmine artikkel1. juunil tuleb Vana-Narva maanteel vanade mootorrataste võiduajamine