Anija valla mehed salvestasid naistepäevaks tervituslaulu

1665
Naistepäeva üllatusesineja, segakoori Hannijöggi meesansambel: JOOSEP LOIDAP, HANNES PIKKEL, ARVI KAROTAM ja PEETER KASK.

8. märtsil tervitasid Anija valla mehed naisi videosse võetud tervituslauluga „Tuulevaiksel ööl“.

Video, milles laulsid Ivar Neio, Hannes Pikkel, Arvi Karotam ja Peeter Kask, pandi naistepäeva hommikul üles Anija valla lehele Facebookis ning seda saadeti ka meili teel. Tervituslaul tekitas elavat vastukaja, Facebookis kommenteeriti seda päris palju. Enamasti tänasid Anija valla naised mehi meeldiva üllatuse eest.
Üks lauljatest, Anija vallavanem Arvi Karotam rääkis, et nende video levis kiiresti ning tagasisidet tuli palju ja see oli väga positiivne.
„Seetõttu tundsime, et meil on lausa kohustus esineda ka naistepäevakontserdil,“ sõnas ta.
Meeste ja poiste tervituskontsert Anija valla naistele oli Kehra gümnaasiumi aulas laupäeval, 12. märtsil. Seal esines valla segakoori Hannijöggi meesansambel pisut teises koosseisus, kui tervituslaulu salvestamise ajal, Ivar Neiot asendas Joosep Loidap. Esitati kaks laulu, lisaks videotervituses kõlanud laulule ka „Rohelised niidud“.
Naistepäevaks tervituslaulu salvestamine oli Arvi Karotami idee, mõte esineda ka naistepäevakontserdil, tekkis meestel proovide ja laulu salvestamise käigus.
„Tegime algul proove kahe lauluga, ühe valisin mina, teise pakkus Arvi,“ ütles juhendaja, Hannijöggi üks dirigentidest Heli Karu.
Ta lisas: „Kuna harjutada jõuti vähe, kahtlesid mehed veel kontserdieelsel päeval, kas ikka julgevad esineda. Aga võtsime julguse kokku ja tegime ära.“
Naistepäev oli Arvi Karotami sõnul siiski vaid üks põhjus, miks segakoori meeslauljad neljakesi esinesid: „Oleme juba mõnda aega mõelnud, et mehed võiksid ka eraldi ansamblina laulda. Kooris on samamoodi – kui on meeste soolo, pead tunnetama ansamblit.“
Hannijöggi 52 lauljast on mehi paarkümmend. Ta arvas, et meesansamblis võiks edaspidi olla 6-8 lauljat: „Kuid ansamblilaulu puhul on iga hääl väga oluline ja tavaliselt tekib probleem leida harjutamiseks kõigile sobivat aega.“
Millal segakoori Hannijöggi meesansambel taas esineb, ei osanud Arvi Karotam öelda: „Võib-olla veel sel kevadel. Kuid kindlat kava meil pole, oleme üllatusesinejad, mobiliseerime end tähtsateks hetkedeks.“
Naistepäevakontserdil Kehras esinesid veel Alavere põhikooli poistekoori ansambel ja Kehra gümnaasiumi noormehed koos õpetaja Genri Troniga, Heli laulustuudio solistid Keijo-Johann Norden, Hendrik Lillsoo ja Kristen Norden. Põhiesineja oli Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor Kalev, dirigeerisid Indrek Vijard ja Kuldar Schüts. Poistekoor koguneb erinevatesse kohtadesse laululaagritesse kord kuus ning traditsiooniliselt antakse selle lõpus kohapeal kontsert. Eelmise nädala reedel-laupäeval oli nende laululaager Kehra koolis. Poistekooris laulavad Anija vallast praegu Kehra gümnaasiumi õpilane Keijo-Johann Norden ning Karl-Erich Remmelgas Alavere põhikoolist.