Anija valla laulu- ja tantsupäeval oli ligi 300 esinejat

1343
SANDRA NURMSALU esitas koos kooride ja ansamblitega oma Eurovisiooni-loo „Rändajad“.

Esitati laulu- ja tantsupeo repertuaari.

Laupäeval, 10. mail oli Kehra autodest nii tulvil, et parkimiskoha leidmine valmistas raskusi. Üheaegselt peeti rogaini rahvusvahelist spordivõistlust, kolmandat korda toimus Anija valla laulu- ja tantsupäev, kus esines ligi 300 isetegevuslast mudilastest memmedeni 13 juhendaja eestvedamisel.

Eeslauljana astus üles Alaverest pärit lauljatar Sandra Nurmsalu. Kehra gümnaasiumi esine plats oli pealtvaatajaist tulvil. Kuna on laulu- ja tantsupeo aasta, kandis pidu nimetust „Kodune aja puudutus“. Laulude ja tantsude valik pärines suures osas suvise peo repertuaarist. Kavas oli 35 laulu ja tantsu. Peo juhatas sisse Eesti rahvatants „Oige ja vasemba“ ning punkti pani „Tuljak“.

Laulu- ja tantsupäeval on traditsioon kinkida kollektiivide juhendajatele kohalike käsitöömeistrite valmistatud meeneid, seekord said nad Voose käsitööringi valmistatud värvilised savist vaasid.

Peo peakorraldaja, Kehra rahvamaja juhataja Ruth Lille ütles, et laulu- ja tantsupäev on oluline, sest platsil saab kokku neli põlvkonda: „Ühtsustunde tekitamisel on see väga tähtis.“

Ta rääkis, et võrreldes eelmise aastaga oli osalejaid natuke vähem: „Keskkooli noortel oli samal päeval sõjalise õppuse laager, suur osa nendest seal.“

Vallavanem Arvi Karotam kui Eesti Meestelaulu Seltsi esimees kiitis ettevõtmist: „Mul on hea meel, et Anija vallas sellist asja korraldatakse. See on suur tunnustus kollektiividele, kes aastaid harjutavad ja saavad oma rahvale esineda. Näitab, et hindame meie isetegevuslasi. Sel aastal on see ühtlasi esinemisproov, kus saab laulu- ja tantsupeo laulud ning tantsud ette kanda. Kiitus kõikidele esinejatele ja kohtume laulupeol.“

Ta lisas, et sügisest on kindlasti kavas luua vallas segakoor, sest uus põlvkond, kes laulda soovib, on peale kasvanud. Tähtis on leida neile hea koorijuht. Veel käis ta välja ettepaneku luua naabervaldadega ühiselt meeskoor.

„See on hea tahte küsimus. Praegu pole valdades enam nii palju meeslauljaid, kui vanasti. Võiks panna seljad kokku ja teha ühiselt koori,“ sõnas Arvi Karotam.

Eelmine artikkelLoksa ja Kolga noorkotkad- kodutütred luureretkel edukad
Järgmine artikkelPikavere kool valmistub 145. sünnipäevaks