Anija valla kruusateedele veetakse 2000 tonni freesasfalti

1168

Viimased 500 tonni pannakse vallateedele sel nädalal.

Freesasfaldiga on parandatud Ussikuuse, Aavoja, Soo-otsa-Arava, Uuearu-Arava, Salumetsa, Kasesalu, Soodla-Kodasoo, Parila-Salumäe ja Vaokese teedel halvemas seisukorras lõike ning kogu Niidu ja Laane tänav ja osa Vainu teest. Kavas on freesasfalti vedada veel Pillapalu-Aegviidu, Aavoja, Paenurme, Pikva-Pikaveski, Rooküla-Pikva teele ning Kehras Luha ja Aasa tänavale.
Anija vallavalitsuse majandusspetsialist Margus Molok selgitas, et freesasfalti kasuks on valik tehtud, kuna ka seda on edaspidi võimalik hööveldada ja pinnata, kuid freesipuru maksab kruusast vähemalt 2-3 korda vähem. Seetõttu on sel aastal veetud teedele ainult freesipuru.
„Oleme freesasfalti lasknud vedada kõige kehvematele kruusateedele ning neile, mida mööda sõidab koolibuss,“ sõnas ta.
Freesasfaltiga on täidetud kruusateede suuremaid auke, kuid kaetud ka terveid teelõike. See on läinud maksma 30 000 eurot.Teetöid teeb AS Järva Teed.
Freesasfaltiga kaeti enne pindamist osaliselt ka Raudoja-Kosu tee. Juunikuus pinnati Raudoja-Kosu kruusatee Piibe maanteest kuni Niidipõllu teeotsani ning sealt Härmakosu külani – kokku 2140 meetrit teed. Seda tegi Lemminkäinen Eesti AS, tööd läksid maksma 32 476 eurot. Tee sai pinnatud  jaanipäevaks.
Tee ühekordne pindamine on plaanis tänavu veel Kehras Koidula tänaval, rohkem pindamiseks Margus Moloki sõnul sel aastal raha ei jätku.
Kahel eelmisel aastal pinnatud lõigule – Kihmla-Salumäe ja Pikva-Pikaveski teele – tekkisid kevadel augud. Teetöödele kehtib kaheaastane garantii, kuid vallavalitsus ja Lemminkäinen Eesti AS vaidlevad siiani, kes peaks augud lappima.
Margus Molok: „Nüüd käisid eksperdid kohapeal, võtsid proovid. Tahame aru saada, milles on probleem, et sügisel pinnatud teed olid kevadeks auke täis. Et tee  remonditud saaks, võtsime ühendust OÜga Üle, lubasid, et lähiajal, loodetavasti veel sellel nädalal, parandavad Kihmla-Salumäe pinnatud lõigul augud ära.“

Eelmine artikkelRaasiku vallateede pindamine lõpeb käesoleval nädalal
Järgmine artikkelKuusalu Kunstide Kool alustab õppeaastat uute klassiruumide ja fuajeega