Algklasside joonistusvõistluse parimad

1617

Poisid joonistasid Loksal taas autosid, tüdrukud illustreerisid Kuusalus luuletust.

Loksa gümnaasiumis oli tänavu jaanuaris kuuendat aastat Harjumaa 2.-4. klasside poiste joonistusvõistlus „Kõige vingem auto“, kokku osales 106 poissi 20st koolist. Võistlust toetasid Harju maavalitsus, Volvo Estonia, ABC Motors, Arla Sõidud ja Loksa linnavalitsus. Välja valitud paremate tööde autorid olid veebruaris kutsutud koos emade-isadega Tallinnasse ABC Motorsi esindusse, kus igaüks sai kingikoti. Pakuti kringlit ja limonaadi. Võidutööd kaunistasid salongis seisnud autode esiklaase.

Auhinnatute seas olid Kehra gümnaasiumist Kristjan Luuk ja Keijo Johann Norden; Kolga keskkoolist Uku Kristjan Sass; Kuusalu keskkoolist Paul Andreas Allik ja Jan Eric Daniel; Vihasoo lasteaiast-algkoolist Sven Kadaste; Pikavere lasteaiast-algkoolist Rainer Meriluht; Loksa gümnaasiumist Joonas Rajamägi, Pert Paesüld, Argo Jürimets, Vlad Petrovichev  ja Maksim Dmitrijev.

Poistega samal päeval joonistasid algklasside tüdrukud Kuusalu koolis. Seekord oli joonistamas 129 tüdrukut. Neil tuli illustreerida Ilmar Trulli luuletust, mille võis vabalt valida. Enne joonistama asumist oli kohtumine Ilmar Trulliga, kes rääkis, kuidas luuletused tekivad ja luges neid ka ette. Kõik võistlustööd anti lõpuks üle luuletajale.

Joonistusi hindasid Kuusalu kooli õpilased, nendega tutvusid võistlust toetanud maavalitsuse ning kirjastuste Avita, Valgus, Päike ja Pilv esindajad.

Parimate tööde autorid said auhinnaks raamatu või šokolaadi. Nende seas olid ka Kehra gümnaasiumist Katariina Kilk, Edera Krüger ja Mia Rulli; Kuusalu keskkoolist Marii Prii; Raasiku põhikoolist Britta Urva ja Loksa gümnaasiumist Sandra Vilumaa.

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?