Anija valla isetegijate kontserdi korraldus tekitas pahameelt

1296

Esinejad ei ole rahul, et neid ei lubatud saali publiku hulka, vaid pidid  oma esinemist ootama sööklas.

Reedel, 12. detsembril toimus teist korda Anija valla isetegijate jõulukontsert, kus esinesid Kehra kunstidekooli ning valla kultuurikeskuse, sealhulgas rahvamajade taidluskollektiivid. Kontsert oli Kehra gümnaasiumi aulas, korraldas valla kultuurikeskus.
„Organiseerimine oli väga imelik. Meid ja teisi esinejaid saali ei lubatud, pidime oma esinemisjärge ootama kooli sööklas. Sinna oli pandud suur videoekraan, et saaksime kontserti vaadata, paraku see ei töötanud,“ ütles segakoori Hannijöggi laulja Külli Kroon.
Ta lisas, et ka teistel esinejatelt kuuldud tagasiside põhjal olid paljud nördinud: „Kui see on isetegijate pidu, siis on väga kahetsusväärne, et me ei saa teisi kollektiive näha. Korraldajate suhtumine esinejatesse on veider. Kuna me ei saanud ka kava, siis ei teagi, kes seal veel esinesid.“
Valla kultuurikeskuse juhataja Ruth Lille, kelle algatusel korraldati nüüd teist aastat valla isetegijate jõulupidu, tõdes, et Kehra kooli aula ei mahuta kõiki soovijaid.
„Eelmisel aastal oli saal puupüsti täis ning osa rahvast läks vihasena ukse pealt tagasi. Seetõttu otsustasime, et sel aastal esinejad saalis ei istu. Selle kontserdi mõte on publikule esinemine – et isetegijad saaksid oma pereliikmetele näidata, miks nad käivad õhtuti kodust ära,“ selgitas ta ning tõi näite: ka Nokia kontserdimajas ei istu esinejad saalis ega jookse sealt enda esinemise ajaks lavale.
Ta lisas: „Isetegijatele endile on meil jaanuaris „Vähegiviitsijate“ pidu, seal saavad nad üksteist näha ja kuulda. Olime kollektiivide juhendajatele seda selgitanud, osa esinejaist seda teadis, osa juhendajaid polnud seda millegipärast edasi rääkinud. “
Ruth Lille sõnul oli jõulukontserdi ajal saali 190st istekohast 45 vabad, kuid esinejaid oli umbes 200 ning korraldajad ei pidanud õigeks kedagi teistele eelistada. Ta kinnitas, et suurem osa poolteist tundi kestnud kontserdist oli ka sööklasse pandud videoekraanilt nähtav – kontsert kanti üle internetist, kuigi vahepeal tekkis tõesti ülekandeprobleem.
„Ka mina ei näinud kontserti, kuid vaatasin selle hiljem internetist üle. Minu meelest oli väga armas kontsert, kuid emotsioonid, mis sellega kaasnesid, olid väga ebameeldivad. Olin seal kui peksukott,“ ütles ta ning arvas, et edaspidi sellist kontserti enam ei tee, vähemalt seni, kuni vallas pole suuremat saali, kuhu kõik soovijad ära mahutada.

Eelmine artikkelRaasiku vallavolikogu tegi Anija ja Jõelähtme vallale piiride muutmise ettepaneku
Järgmine artikkelRegistreeri end Raasiku valda!