Anija valla aasta tegijad 2015 valis rahvas

2235
Anija valla aasta tegijad 2015: INDREK MATLA, HELVE KOTKAS, MAARIKA TUTTELBERG, TARVO REE, JÜRI KURIK, INDREK LILLSOO, HELINA LILLSOO ja PEEP KASK.

Internetihääletusel anti nominentidele kokku 1543 häält.

Anija valla aasta tegijaid valiti teist korda ning tänavused laureaadid kuulutati välja Eesti Vabariigi 98. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul, mis toimus 23. veebruaril Kehra gümnaasiumi aulas.
Konkursiga Anija valla tegija 2015 soovis vallavalitsus tunnustada viimase aasta silmapaistvaimaid inimesi, kodanikeühendusi, ettevõtteid ja tegusid vallas. Nominente said esitada kõik inimesed ning sel aastal valis internetihääletusel ka laureaadid rahvas. Kokku anti 23le nominendile 1543 häält.
Aasta tegijad valiti üheksas kategoorias: ettevõtja tegu, vabaühenduse tegu, aasta vabatahtlik, aasta säde, aasta noorsootöö tegu, aasta küla, kultuuripärl, sporditegu ja aasta tegu. Kõiki nominente tänas vallavalitsus kaardi ning meepotiga Soodla küla Põdrasepa talust. Laureaatidele kingiti savist seinaplaadid, mille autor on kohalik kunstnik Mare Villemsoo.

Aasta ettevõtja – JÜRI KURIK
Anija valla aasta ettevõtja teo nominendid olid Kehra poepidaja Jüri Kurik, OÜ Katkera juht Marek Suik ning Vana-Tõlla Peomaja omanik Tarvo Ree. Aasta ettevõtja teo eest sai auhinna Jüri Kurik. Tema esitanu märkis, et kõik Kehra ja kogu Anija valla inimesed teavad linna turuplatsil asuvat Pääsukese kauplust, mille omanik on Jüri Kurik, kes on ligi 20 aastat varustanud kohalikke inimesi toidukaupadega.
„Jüri on ostjate suhtes alati väga sõbralik ja vastutulelik, oskab kaupa soovitada. Ta ei jäta kunagi abivajajaid hätta ning on paljude aastate jooksul sponsoreerinud ka vallas toimuvaid üritusi. Jüril on alati naeratus näol ja soe sõna inimeste jaoks huulil,“ on põhjenduses.
Aasta küla – Rooküla
Anija valla aasta külaks esitati kaks kandidaati: Rooküla ja Kihmla-Salumäe. Laureaadiks sai Rooküla.
Esitaja tõi välja, et külla on rajatud ilusad kuulutustetahvlid ja külaplats, mida igal aastal täiustatakse. Ühisüritused toimuvad külaplatsil aastaringselt, ka uusaastaööl kogunevad elanikud sinna koos uut aastat vastu võtma. Rookülas toimuvad filmiõhtud, külaseltsi juhatus peab meeles eakaid elanikke ja käib neid sünnipäevadel õnnitlemas. Kiideti veel, et Rookülas on tegusad ja sümpaatsed eestvedajad ning külavanem Helve Kotkas, külarahvas võtab aktiivselt osa ka teiste külade üritustest.

Aasta säde – HELINA LILLSOO
Aasta säde nominente esitati neli: Pille Kulla, Helina Lillsoo, Silva Laupa ja Rene Kaalo. Laureaadiks sai noorsootöötaja Helina Lillsoo. Tema esitajad märkisid: „Ta on Anija valla säde selle kõige otsesemas tähenduses. Ta on päikesekiir, kes on alati rõõmus ja teotahteline, nakatab ka teisi oma entusiasmiga. Teeb oma tööd seda nautides ning mis kõige tähtsam – ta meeldib noortele väga. Korraldas kodukandipäeval noorteala, toetas Anija vallas noorte laagrite korraldamist, kaasas lapsi koos vanematega erinevatesse arendavatesse tegevustesse.“
Helina Lillsoo tänas kõiki koduvalla inimesi ning märkis, et sädeinimene on tal võimaldanud olla Eesti riik, sest ta on saanud õppida ülikoolis südamelähedast eriala ,ning Anija vald, kes on võimaldanud tema lastel õppida kodulähedases koolis ja kunstidekoolis.
„Mul on väga vedanud, sest mul on imetore perekond ja meeletult lahedad sõbrad. Olen tänulik teile kõigile selle eest, et olete olemas,“ ütles ta.
Aasta säde sai kingituse ka Vana-Tõlla Peomajalt – kaks pääset Ott Leplandi kontserdile 5. märtsil.

Aasta vabatahtlik – INDREK MATLA
Anija valla aasta vabatahtlikuks esitati Marek Suik, Indrek Matla ja Toomas Tanne. Aasta vabatahtlikuks valiti ettevõtja Indrek Matla Alaverest.
Esitajad märkisid, et ta on aktiivne, abivalmis ja koostööaldis ning vabatahtlikuna innukalt ja pühendunult panustanud oma küla arengusse. Möödunud aasta augustis algatas Indrek Matla Alavere kaubakohtumise, kus piirkonna talunikud müüvad kohalikule kogukonnale oma toodangut ja käsitööd. Jalgrattaspordi propageerijana korraldab ta suvel ja sügisel Alavere piirkonna elanikele jalgrattakolmapäevakuid, et üheskoos külastada mõnd huvitavat paika. Ta on toetanud Alavere Spordiklubi üritusi ning löönud kaasa spordiürituse korraldamisel. Alavere noortekeskusel on Indrek Matla aidanud korraldada väljasõite bowlingusse ning ta on toetanud Alavere rahvamaja käsitööringi meisterdamisvahenditega.

Aasta sporditegija – INDREK LILLSOO
Aasta sporditeo eest sai auhinna käsipallitreener Indrek Lillsoo, kelle juhendamisel tuli HC Kehra esindusmeeskond 2015. aastal Eesti karikavõitjaks. Kehra 2002. aastal sündinud käsipallipoisid, keda ta treenib, saavutasid mullu rahvusvahelisel käsipalliturniiril Peterburis 3. koha.
„See sporditegu pole üksnes minu saavutus, minu ülesanne on olnud neid orkestreid juhtida. Tõenäoliselt olen sellega siis hästi hakkama saanud,“ märkis laureaat.
Aasta sporditeo nominent oli ka Pille Trolla.

Aasta kultuuripärl – MAARIKA TUTTELBERG
Aasta kultuuripärliks valiti Maarika Tuttelberg, kes on 10 aastat olnud Alavere rahvamaja memmede ja naisrühma Annid juhendaja, juhendab Kose valla tantsurühmi ning eelmisest aastast ka Kehra rahvamaja naisrühma Päikeseratas.
Esitaja põhjendas, et Maarika Tuttelberg on kauaaegne aktiivne ja pühendunud rahvatantsuspetsialist ning pälvis selle eest 2012. aastal Harju maakonna kultuuri­preemia: „Aktiivse ja positiivse ellusuhtumisega on ta toetanud rahvusliku kultuuripärandi järjepidevuse hoidmist ja edasikandmist.“
Maarika Tuttelberg tänas vallavalitsust ja kõiki oma pöidlahoidjaid: „Iga molekul sellest tunnustusest kuulub tegelikult minu tantsijatele – kes oleksin mina ilma teieta! Aitäh!“
Kultuuripärli nominendid olid ka Liivi Siil ja Merike Maaroos.

Aasta vabaühendus – HC Kehra Fännklubi
Tiitlile Aasta vabaühenduse tegu esitati Anija Valla Muinsuskaitse Selts ja MTÜ HC Kehra Fännklubi. Laureaadi, HC Kehra Fännklubi esitaja kirjutas, et MTÜ arendab ja toetab kohalikku spordielu, teeb koostööd kohalike ettevõtete ja organisatsioonidega ning kaasab oma tegemistesse kogukonda: „HC Kehra Fännklubi on ellu kutsunud mitu traditsiooni: 2015. aastal toimus neljandat korda Anija valla rahvajooks, kuus korda on organiseeritud jalgrattamatka, osaletud sportliku perepäeva korraldamisel Anija vallas.“
HC Kehra Fännklubi juht Peep Kask lausus, et fännklubi tegemised ei tuleks nii hästi välja, kui rahvas ei tuleks nendega kaasa.
„Siiamaani on meie ettevõtmised olnud lõbusad, ma ei tea kedagi, kes poleks meiega rahul. Selles võib „süüdistada“ ka sädeinimest Helina Lillsood, kes on meie fännklubi liige olnud algusest peale,“ kiitis ta.

Aasta noorsootöö tegija – INDREK LILLSOO
Aasta noorsootöö teo eest tänati käsipallitreener Indrek Lillsood, kes on korraldanud noortele spordilaagreid ja käinud nendega rahvusvahelistel võistlustel, kus on saavutatud häid tulemusi.
„Treeneri ülesanne ei ole mitte ainult noorte treenimine, vaid tihti on ta ka organiseerija, info edastaja, psühholoogi, sotsiaaltöötaja ja eelkõige noorsootöötaja rollis. Ta on toetanud noorte arengut ja kujunemist ühiskonna vastutustundlikumateks liikmeteks,“ põhjendas esitaja.
Indrek Lillsoo sõnas, et on Anija valla noori treeninud 19 aastat ning ilmselt on see tunnustus ka varasemate aastate töö eest.
Aasta noorsootöö teo nominent oli ka Tuuliki Rohtla.

Aasta tegija – TARVO REE
Tiitli aasta tegu 2015 võttis vastu Tarvo Ree, kes avas suvel Pikva külas Vana-Tõlla peomaja. Esitaja märkis, et Tarvo Ree päästis vana kivihoone ja rajas sinna uhke peomaja, mille kõrval on nägus paviljon suvisteks kontsertideks. Peomajas toimuvad Eesti tuntud lauljate kontserdid, koos kuulsustega esinevad ka Anija valla laululapsed.
Ettevõtja korraldas ja sponsoreeris eelmisel aastal Pikva jaaniõhtut ning toetas Pikva-Arava küla laste jõulupidu.
„Tänan teid kõiki, eriti oma küla rahvast, kes on mind toetanud. Teeme oma pidusid ikka edasi,“ kinnitas Tarvo Ree.
Tiitlile aasta tegu esitati ka sügisel käivitatud Kehra taluturg.

Eelmine artikkelEhitusluba Salmistu sadama jaoks
Järgmine artikkelHARRI ALJASMÄE: „Ei taha olla Raasiku valla viimane aukodanik.”