Anija valla aasta inimene on ÜLLE RAUD

2252

Anija Lions-klubi valis aasta inimese 18. korda.

ÜLLE  RAUA  käe  all  on  plaatpilli­ansamblis Xilofono mänginud 17 aasta jooksul enam kui 80 noort.

Anija Lions-klubi andis 2013. aasta aasta inimese tiitli plaatpilliansambli Xilofono kunstilisele juhile, Kehra kunstidekooli rütmikaansamblite ja ettevalmistusklasside õpetajale-metoodikule Ülle Rauale.

Anija Lions-klubi president Marili Tammaru ütles, et kandidaate oli mitu, kuid klubi juhatuse üksmeelsel otsusel osutus valituks Ülle Raud: „Hindame tema panust meie valla muusikaellu. Eriti tänuväärne on töö noortega ning muusikalembusega nakatamine. Ülle Raua eestvedamisel saavad noored ka rahvusvahelistel lavadel oma oskusi näidata ning Eestit tutvustada.“

Xilofono on Ülle Raua juhendamisel osalenud mitmel mainekal rahvusvahelisel muusika konkursil ning saavutanud häid tulemusi. Viimati võitsidki nad möödunud aasta märtsis Peterburis toimunud IV rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Akadeemia“ orkestrite ja instrumentaalansamblite kategoorias I laureaadi tiitli. Xilofono osalenud paljudel kohalikel kontsertidel ja üritustel.

Ülle Raud ütles, et aasta inimese tiitel tuli talle tõelise üllatusena: „Sain kutse juba eelmise aasta lõpus ja mõtlesin, et tore üritus, aga mul pole ilmselt aega minna. Imestasin küll, et miks mind kutsutakse, sest Lions-klubiga ma seotud ei ole, aga ei süvenenud eriti. Aasta alguses helistas Enn Pung ja teatas, et pean kindlasti kohale tulema, sest mind on valitud aasta inimeseks. See oli nii suur üllatus. Ega ma päris hästi aru saagi, mida head ma siis teinud olen, et aasta inimeseks sain. Igapäevatöö on ju tavaline asi.“

Sellel aastal ootavad teda ees uued plaanid. Sügisest hakkab rütmikaansamblit, mida Ülle Raud on 17 aastat juhendanud, juhendama tema käe all õppinud Kadi Voosel. Sel aastal Xilofono ühtegi välikonkurssi ette ei võta, tulekul on laulupidu. Aasta lõpus on kavas anda välja jõuluplaat.

Eelmine artikkelKuusalu kooliolümpiamängud
Järgmine artikkelKas Loksa linn, Raasiku, Aegviidu ja Jõelähtme vald kaovad?