Anija valla Aasta Inimene on ANNE TANNE

3457

Kehra gümnaasiumi õpetaja ANNE TANNE on tänavu valitud ka Harjumaa Aasta Õpetajaks.

Anija Lions-klubi kuulutas tänavuse Aasta Inimese välja laupäeval, 10. detsembril Anija mõisas klubi jõuluõhtul, plaatpillideansambel Xilofono kontserdi ajal.
Lions-klubi president Enn Pung rääkis, et Aasta Inimese valimise idee pakkus Anija valla lõvidele aastaid tagasi ristiklubi LC Hallstahammar Rootsist. Aasta Inimeseks nimetatakse isik, kes on teinud midagi silmapaistvat ja märkimisväärset oma kodukoha heaks. Tänavu nimetati Aasta Inimene 17. korda.

Enn Pung ütles Sõnumitoojale, et seekord esitas ühe kandidaadi Aasta Inimese tiitlile Anija vallavalitsus, kaks esitasid klubi liikmed. Valiku tegi klubi juhatus.

„Anne Tanne sai sel aastal Harjumaa Aasta Õpetajaks. Meie klubil on ta kolm aastat aidanud läbi viia rahuplakatite võistlust, korraldanud selle jaoks ka oma õpilastega plakatite joonistamist,“ sõnas ta.

Kehra gümnaasiumi kunsti- ja inimeseõpetuse õpetaja Anne Tanne lausus, et Aasta Inimese tiitel tuli talle täieliku üllatusena. Kuigi tema abikaasa Toomas Tanne on Anija Lions-klubi liige, ei kuulnud ta klubi juhatuse otsusest enne, kui see kuulutati avalikult välja.

„Kui öeldi Aasta Inimese eesnimi Anne, olid mul käed plaksutamiseks valmis, sest arvasin, et tiitli saab Anne Oruaas. Siis kuulsin oma nime. See on täiesti uskumatu, arvasin, et selle aasta üllatused on juba läbi,“ rääkis ta.

16 aastat Kehra koolis töötanud Anne Tanne arvas, et pole tiitlit millegi erilisega ära teeninud: „Teen lihtsalt südamega oma tööd.“

Tema endine kolleeg Anne Oruaas kinnitas, et aunimetus läks täiesti õigele inimesele: „Aasta Inimese tiitel on seotud sellega, et Anne sai tänavu Aasta Õpetajaks ning see on minu arvates täiesti iseenesestmõistetav. See üheksas klass, kellega ta kevadel klassijuhatajana lõpetas, oli küllaltki probleemne, kuid Anne sai nendega hiilgavalt hakkama. Töö, mida ta tegi nende lastega alates viiendast klassist, on kirjeldamatu. Ainuüksi selle eest, et nad kõik lõpetasid põhikooli, väärib Anne Tanne nii Aasta Õpetaja kui Aasta Inimese tiitlit.“

Eelmine artikkelAvastati vargused Raasiku alevikus
Järgmine artikkelKolga muuseum kutsub piparkooginäitusele