Anija, Raasiku ja Tapa noortekogud kohtusid Kehras

1530

Kehra noortekeskusesse kogunesid 20 noort aktiivset inimest Anija ja Tapa noortekogust ning Raasiku vallast ühendusest Minu Eesti Noored (MEN).

Möödunud laupäeval, 7. detsembril esindasid Kehras toimunud kohtumisel Anija valla noortekogus Pille-Riin Pleer, Jekaterina Lapitševa, Awe Paap, Lauri Lepp, Mari Klesment, Moonika Gorbovtsova, Liina Krüger ja Ketrin Mänd. Raasiku vallast olid kohale sõitnud MENi  4 liiget: Henri Reeder, Marie Reinike, Juku Trump ning Liisa Tamm.

Anija valla noortekogu esimees Pille-Riin Pleer selgitas, et kohtumine korraldati, kuna maakonna noortevolikogude katuseorganisatsioon Harjumaa Noortekogu praegu aktiivselt ei tegutse: „Tahame teha ise koostööd teiste noorteorganisatsioonidega, et luua laiem ja püsivam võrgustik, mille kaudu saaksime teha noorte jaoks midagi suurt.“

Kolm noortekogu võiksid Raasiku MENi liikme Henri Reederi arvates tihedama koostöö abil tulevikus anda suure panuse koduvaldade kogukondade arengusse: „Harjutaksime oma valla noori suhtlema naabervaldade noortega ja nägema, et iga noor võib mõttekaaslasi oma unistuste täitmiseks leida mitte ainult Tallinnast, vaid ka teistest valdadest kodule lähemal.“

Oma teadmisi ning kogemusi oli kutsutud jagama Ida-Harjumaa Karjäärikohviku karjääri- ja noorteinfo spetsialist Helina Lillsoo, kes korraldas meeskonnamängude kaudu noortekogude tutvumise. Pärast seda liiguti kohvikusse Sohvik lõunasöögile.

Raasiku MENi liikme Henri Reederi hinnangul on Anija, Tapa ja Raasiku valla noortel palju kogemusi, mida jagada. Neis kolmes vallas on noored iseseisvalt suutnud toimima panna kogu valla noori liitvad ühendused. „Me ei näe oma tööd mitte ainult noorte esindamises vallavolikogu töös, vaid ka kogu valla noorteelu elavdamises ja noorte innustamises leida oma unistustele rakendus just koduvallas,“ lausus ta.

Uue aasta alguses tuleb järgmine kohtumine suure tõenäosusega Jänedal, kus arutatakse täpsemalt koostööd ning üritusi, mida korraldada. Anija valla noortekogu liikme ja endise esimehe Jekaterina Lapitševa sõnul plaanitakse suuremat projekti, mis hõlmaks kolme naabervalda. 
Eelmisel nädalal käis Anija noortekogu külas Tapa valla noortekogul, et tutvuda nende olude ja tegemistega.

Eelmine artikkelAruküla noored olid edukad Harju koolidevahelisel rahvastepalli MV-l
Järgmine artikkelAnija uus vallavanem on ARVI KAROTAM